“Her Cuma Yeni Sinema”

“Her Cuma Yeni Sinema”

“Her Cuma Yeni Sinema” “HER CUMA YENİ SİNEMA”da bu hafta “Yozgat Blues” filmi gösterime giriyor

Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2014 Cuma

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Mahmut Fazıl Coşkun’un “Yozgat Blues” filmi seyirciyle buluşuyor.
20. Altın Koza Film Festival’inden ‘En İyi Film’ dâhil 5 dalda ödül alan Yozgat Blues’un başrollerinde Ercan Kesal, Ayça Damgacı, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak gibi isimler yer alıyor. “Yozgat Blues” 21 Şubat Cuma günü Levent Kültür Merkezinde ücretsiz olarak izlenebilecek.
Gösterimin ardından filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun, başrol oyuncularından Ercan Kesal, ve yapımcı Halil Kardaş izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.
“Her Cuma Yeni Sinema”, önümüzdeki hafta Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun yönetmenliği üstlendiği “Gözümün Nuru” filmiyle devam edecek.

Filmin konusu:
Yozgat, Yavuz ve Neşe'nin hikâyesinin başladığı ya da bittiği yerdir... Aldıkları bir iş teklifi sonrasında Yozgat'a taşınan müzik öğretmeni ve şarkıcı Yavuz ve öğrencisi Neşe hayatlarının önemli bir dönüm noktasına adım atmak üzeredir. İcra ettikleri müzik türüyle bu yeni şehirde kimsenin ilgisini çekemeyen ikilinin çabalarına, buraya taşındıkları ilk günlerde tanıştıkları Sabri'nin yardımları da eklenir ancak sonuç yine olumsuzdur. Bu olumsuz sonuç beklenmedik gelişmeleri de beraberinde getirir...

Yozgat Blues
Türkiye – 2013 - 96’
Tarih: 21 Şubat 2014
Saat:19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi

Adres:
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
 
 

Yeni Haberler