“Alis Yıldızların Altında

“Alis Yıldızların Altında

MDTistanbul’un ilk büyük yapımı “Alis Yıldızların Altında” Fulya Sanat’ta başlıyor!

Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2014 Perşembe

 3. sezonunu yarılayan MDTistanbul Projesi, yabancı bir koreograf tarafından sahnelenen ilk büyük prodüksiyonunu Fulya Sanat sahnesinde hayata geçiriyor. İngiliz koreograf Michael Popper , Lewis Carroll’un Alis kitapları üzerine kurduğu bir dans/hareket tiyatrosu olan “Alis Yıldızların Altında”yı MDTistanbul proje gurubu için tasarlayarak sahneye koyuyor.
Dünya literatüründe özel bir yeri olan, Lewis Carroll’un Alis kitapları (Alis Harikalar Diyarında ve Alis Aynanın Arasından) yazıldıklarından bu yana bir asırdan fazla geçmesine rağmen, hâlâ popülerliklerini yitirmediler. Özellikle Alis Harikalar Diyarında, dünyada en çok okunan çocuk kitabı olma özelliğini taşıyor. Hem çocuklar hem yetişkinler tarafından okunan kitaplarda; çocuklar kitaptaki büyülü tasvirler ve Alis’in karşılaştığı garip yaratıklardan zevk duyarken, erişkinler nükteli sosyal hicivler, çocukların ve erişkinlerin dünyaları hakkında da yorumlar buluyorlar.
7’den 70’e hitap edecek olan eserde; Alis, Beyaz Tavşan, Düşes, Çılgın Şapkacı, Kraliçe, Humpty Dumpty, Beyaz Şövalye, Tweedledum-Tweedledee İkizleri gibi renkli karakterler; gözyaşı denizi, çılgın çay, ıstakoz dansı, çiçekler ve böcekler gibi sahneler, koreografın çağdaş yaratıcılığı, renkli kostüm tasarımı ve MDT sanatçılarının oyunculuğu ile hayat buluyor.

Reji,Koreografi ve Sahne Tasarım: MICHAEL POPPER
Müzik: BEETHOVEN,COUPERIN, DELIBES, DYKES, GLOVER-KIND, OFFENBACH, SAINT - AENS,SCHUMANN, J.STRAUSS(baba-oğul),WIDOR
Kostüm tasarım: AYŞEGÜL ALEV
Işık: TANER AYDIN

Temsil Tarihleri:
26 Şubat 2014 Çarşamba (20:00)
01 Mart 2014 Cumartesi (16:00)
15 Mart 2014 Cumartesi (16:00)
22 Mart 2014 Cumartesi (16:00)
29 Mart 2014 Cumartesi (16:00)
04 Nisan 2014 (20:00)
23 Nisan 2014 (20:00)

OYUNCU DANSÇILAR:
Deniz Keskin, Aslı Öztürk, Huri Murphy, Melissa Ugolini, Gül Batırbaygil,Seçil Yenigün, Göknur Küçüktürkmen,Gülçin Alpaşar, Benan Göktan, Kerem Güzel, Canberk Yıldız, Alper Marangoz, Korhan Başaran, Melih Kıraç, Burak Şanlı, Emre Olcay, Ejder Keskin, Alpaslan Karaduman

OYUNCU MÜZİSYENLER:
Ulaş Kurugüllü (keman) Taylan V.Aygar (viyolonsel)
Prodüksiyon Amiri: CEM GÖRK
Eser Sorumlusu ve Kondüvit: SENEM KALENDER
Repetitör ve Koreograf Asistanı: EJDER KESKİN
Prodüksiyon Asistanı: BENAN GÖKTAN
Yeni Haberler