“HER CUMA YENİ SİNEMA”da bu hafta “Gözümün Nuru” filmi gösterime giriyor

“HER CUMA YENİ SİNEMA”da bu hafta “Gözümün Nuru” filmi gösterime giriyor

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun birlikte yazıp yönettiği “Gözümün Nuru” filmi seyirciyle buluşuyor.

Eklenme Tarihi: 05 Mart 2014 Çarşamba

Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu, yönetmenlik haricince senaryodan kurguya, oyunculuktan yapıma kadar her işi birlikte gerçekleştirdikleri “Gözümün Nuru” ile geçtiğimiz sene 20.Adana Altın Koza ‘En İyi Film’, 'En İyi Senaryo', 'En İyi Kurgu' ve 'SİYAD En İyi Film' ödüllerinin sahibi oldu.
28 Şubat Cuma günü, saat 19.00'da gerçekleşecek olan gösterimin ardından filmin senaristi, yönetmeni ve aynı zamanda başrol oyuncusu olan Melik Saraçoğlu izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.
“Her Cuma Yeni Sinema”nın 7 Mart Cuma günkü filmi ise Rıza Kıraç’ın yönetmenliği üstlendiği “Küçük Günahlar” …

Filmin konusu:
Kahramanımız M. Genç yaşında tam bir sinema tutkunudur. Tüm hayatını film çekme idealine bağlamıştır ama göz retinasında yaşadığı ciddi bir rahatsızlık sonucu üst süte iki ameliyat geçirir. Gözlerini tamamen kaybetme korkusuyla tam 40 gün boyunca gözleri bandajlı, yüzükoyun yatmak zorunda kalır. M. bu sancılı süreçte korkularıyla yüzleşmeye başlar; dahası sinemayla kurduğu takıntılı aşkı da gözden geçirecektir. M.’nin kendi yaşadıklarını ti’ye alan tarzı, yaşadığı karanlığa karşı verdiği savaştaki en güçlü silahı olacaktır.

Gözümün Nuru
Türkiye – 2013 - 78’
Tarih: 28 Şubat 2014
Saat:19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi
Adres:
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71
Yeni Haberler