“Her Cuma Yeni Sinema”

“Her Cuma Yeni Sinema”

“HER CUMA YENİ SİNEMA”da bu hafta “Küçük Günahlar” filmi gösterime giriyor

Eklenme Tarihi: 18 Mart 2014 Salı

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Rıza Kıraç’ın yazıp yönettiği “Küçük Günahlar” filmi seyirciyle buluşuyor.

7 Mart 2014 cuma günü, saat 19.00'da gerçekleşecek olan gösterimin ardından filmin yönetmeni Rıza Kıraç, oyuncular Macit Koper ve Esra Ruşan izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

“Her Cuma Yeni Sinema”nın 14 Mart Cuma günkü filmi ise Mustafa Nuri’nin “Vücut” filmi …

Filmin konusu:
Melik, hayatını gelecek kaygısı taşımadan sürdüren biridir. Hayatındaki kadınlar yaptığı işten daha çok zamanını alır. Sürekli bir ilişkisi olmadığı gibi kalacak yeri de yoktur, Cemil adlı bir arkadaşının öğrenci evinde yatıp kalkmaktadır. Kaldığı evin önünden geçen bir genç kıza (Şilan) tutulur ama bu kızın kim olduğunu, nerede yaşadığını bilmemektedir. Aynı günlerde barda tanıştığı Seçil adlı bir avukat kadınla ilişkisi başlar. İlişkiye isim koymaktan kaçar, bu durum Seçil’i rahatsız eder. Şilan’ı takip ederek onun kaldığı evi bulur. Kapıyı İsmet adlı elli yaşlarında, ermiş edasıyla konuşan bir adam açar. İsmet, kendine kapalı bir dünya kurmuştur ve o dünyada Şilan’dan başka kimseye yer yoktur. Melik’in Şilan’la tanışmasının tek yolu İsmet’tir. Ancak planları istediği gibi gitmez.

Küçük Günahlar
Türkiye – 2011 - 96’
Yönetmen ve Senaryo: Rıza Kıraç
Görüntü Yönetmeni: Türksoy Gölebeyi , Aydın Sarıoğlu
Kurgu: Uğur Aydedim
Müzik: Alp Erkin Çakmak
Oyuncular: Ramazan Macit Koper, Esra Ruşan, Berke Üzrek, Tülay Günal, Rıza Akın
Yapım: Rıza Kıraç
Tarih: 7 Mart 2014
Saat:19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi
Adres:
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71Yeni Haberler