“Duo Kırtıl” 13 Mart’ta Fulya Sanat’ta

“Duo Kırtıl” 13 Mart’ta Fulya Sanat’ta

“Duo Kırtıl” 13 Mart’ta Fulya Sanat’ta

Eklenme Tarihi: 18 Mart 2014 Salı

İstanbul doğumlu dinamik ve yenilikçi kardeşler Arzu ve Gamze Kırtıl, ikiz olmanın getirdiği büyülü uyumları, heyecan verici performansları ve geniş repertuvarları ile dinleyicileri derinden etkileyerek, son yılların en etkileyici piyano ikililerinden biri haline gelmişlerdir. Fransa'dan Rusya'ya pek cok ülkede verdikleri konserlerde, barok müzikten günümüz müziğine kadar uzanan geniş repertuvarlarının yanında, yeni müzik ve yeni kuşak bestecilerini desteklemeyi de ayrı bir misyon edinmiş ve kendilerine ithafen yazılan eserlere ilham kaynağı olmuşlardır. Duo, konser kariyerleri ile eğitim alanındaki kariyerlerini birlikte yürütüyor. Yeni yetenekleri klasik müzik dünyasına kazandırmak için özveriyle çalışan sanatçılardan, Arzu Kırtıl, Lüksemburg’da; Gamze Kırtıl ise Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde eğitimci olarak görevlerine devam ediyor.

DUO KIRTIL
Yer : Fulya Sanat
Tarih : 13.03.2014
Saat : 20:00

KONSER PROGRAMI
Frédéric Chopin
Rondeau op.73
Felix Mendelssohn
Bir yaz gecesi rüyası
Ouverture
Scherzo
Maurice Ravel
Rapsodie espagnole
Prélude à la nuit
Malagueña
Habanera
Feria

-Ara-

Johannes Brahms
Souvenir de la Russie
Russian national anthem
The Branch
Do not wake her at dawn
The nightingale
There is a big village on the road
« Koca », The Plait
Dmitri Shostakovich
Concertino op.94
Maria Lord
Three pictures for two pianos
Witold Lutoslawski
Paganini’nin bir temasi üzerine çeşitlemeler

Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat konser biletlerinde; öğrenci, öğretmen, emekli, engelli ve 65 yaş üstü izleyiciler için %50 indirim uygulanır.
Konser biletlerinizi www.fulyasanat.org adresinden veya Fulya Sanat gişesinden temin edebilirsiniz. (Konser gününden 1 ay önce satışa sunulmaktadır.)

Gişe: (0212) 215 60 37
Yeni Haberler