Şimdi Kozalarımızı Yırtıp Uçma Zamanı!

Şimdi Kozalarımızı Yırtıp Uçma Zamanı!

Uluslararası Rotary 2420. Bölge Rotaract Temsilciliği, engelleri ortadan kaldırmak adına 2008 yılında başlattığı “Kelebek Festivali”ni bu yıl da Beşiktaş Belediyesi ortaklığında gerçekleştiriyor.

Eklenme Tarihi: 03 Mayıs 2018 Perşembe

İpek böceklerinin en büyük görevidir kozasını örmek, içinde bin bir çeşit kelebek oluşurken bir gün uçmak için beklemek, gün gelir kanatlarında hissederken özgürlüklerini, gökkuşağı oluşturmak gökyüzünde… Fakat bazısı sıkışıp kalır kozasında, uçamaz, özgürleşemez. Gökyüzü eksik kalır, arar renklerini. Gelin biz uçuralım tüm kelebekleri, hep beraber özgürleşelim gökyüzünde. Renklendirelim dünyamızı… Tüm insanlar birbirinden özel, birbirinden güzelken gelin hep birlikte açalım kalplerimizi, 6 Mayıs’ta kaldıralım tüm engellerimizi… Saat 10.00’da Dilek Sabancı Engelliler Parkı’nda buluşalım. Panayır havasında geçecek Kelebek Festivalimizde kozalarımızı birlikte yırtıp uçalım… Tüm gün gerçekleşecek gösterilerimizle, eğlenceli oyunlar ve aktivitelerle birlikte kaldıralım engelleri, uçuralım kelebeklerimizi…

"Kozaları Yırtıp Uçma Zamanı" sloganı ile başlatılan; İstanbul’daki tüm engelli dernekleri ve okullarının ücretsiz davetli olduğu etkinlik, her yıl Mayıs ayında düzenleniyor. Tüm gün süren sahne gösterileri ve oyunlar ile etkinliğe katılan herkesi oldukça güzel vakit geçireceği engelsiz bir festival bekliyor.

Türk Rotaract’larının en önemli ve en büyük etkinliği olarak anılan Kelebek Festivali, belediyemiz ortaklığında 6 Mayıs Pazar günü Dilek Sabancı Engelliler Parkı’nda gerçekleşecek. Eğlenceli sürprizlerin de yer alacağı geleneksel Kelebek Festivaline katılım ücretsiz.

Program için tıklayınız.

Tarih: 6 Mayıs 2018 Pazar
Saat: 10.00
Yer: Dilek Sabancı Engelliler Parkı
Adres: Ülgen Sok. Levent, Beşiktaş

Yeni Haberler