Beşiktaş’ta Semt Turu!

Beşiktaş’ta Semt Turu!

Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında Beşiktaş’ta semt turu gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe

Yerel düzeyde demokratik katılımı teşvik etmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nın 2018 yılı teması “Yaşayan Bir Demokrasi için Yurttaş Katılımı” olarak belirlendi. Beşiktaş Belediyesi de bu tema kapsamında düzenlenen etkinliklere “Beşiktaş Semt Turu” ile katkı sağladı. Beşiktaş Belediye personeli ve muhtarlarımızın katılımıyla Beşiktaş’ta keyifli bir semt turu yapıldı.
 
Beşiktaş Jimnastik Kulübü Müzesi iş birliğiyle gerçekleşen semt turunda katılımcılar; her gün önünden geçtiğimiz ve Beşiktaş’ı Beşiktaş yapan değerlerin tarihi hakkında detaylı bir şekilde bilgi alma şansı buldu. Beşiktaş’ın tarihine ve kültürüne ayna tutan semt turu Türkiye’nin ilk tescilli spor müzesi Beşiktaş Jimnastik Kulübü Müzesi’nde sona erdi.

Beşiktaş’ı daha iyi tanımak ve yurttaş katılımı ile karşılıklı diyaloğun gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Avrupa Konseyi’nin koordine ettiği “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” (European Local Democracy Week - ELDW) her yıl Ekim ayında Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'nı hatırlamak ve yerel demokrasinin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bir haftadır. Bu hafta kapsamında Avrupa belediyeleri, kendi önceliklerine uyarlanmış hedefli programlar ve faaliyetler geliştirmeye teşvik ediliyor. Etkinliğe katılan belediyelere ise Avrupa Konseyi tarafından AB’nin simgesi olan "12 Yıldızlı Şehir" unvanı veriliyor.

Ülkemizi Avrupa’da temsil ederek bilinirliğimizin artmasına vesile olan Beşiktaş Belediyesi de, üst üste 2 yıl Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödüllerinden biri olan  ‘’12 Yıldızlı Şehir’’ unvanını almaya hak kazandı.


Foto Galeri


Yeni Haberler