K Harfi Yeterlidir Akatlar Kültür'de...

K Harfi Yeterlidir Akatlar Kültür'de...

Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma

Tiyatro Oyunu: K Harfi Yeterlidir
Tek kişilik gösteri 

"Şimdilik bir K harfi yeterlidir. Bana vadettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın geri kalan kısmını tamamlarım."   Mustafa Kemal Atatürk

Emperyalist güçlerin ülkemizi paylaşmak isterken bozguna uğradığı Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının hemen ardından, “Asıl savaş şimdi başlıyor!” diyerek, bu büyük zaferin ekonomi, kültür-sanat ve eğitim gibi alanlardaki başarılarla taçlandırılması gerektiğinin altını çizen Atatürk’ün akıllı projeleri nelerdi? Nasıl bir devrimci politikayla Türkiye’nin çağdaş uygarlık düzeyine yükselmesini düşünüyordu?

Peki Atatürk’ün çocukluğundan beri içinde büyüttüğü devrimin sırları neydi? Bunları bugün -ne acıdır ki- adlarını bile anımsamadığımız hangi gizli kahramanlarla hayata geçirmeye çalışmıştı? Karşısına çıkan gerici ve bölücü engellerle nasıl mücadele vermişti? Cumhuriyet’in ileri atılımları neden ve kimler tarafından durduruldu; bugün yeniden nasıl yaşama geçirilebilir?

İşte tüm bu soruların yanıtları; tarihçi yazar Sinan Meydan’ın araştırmaları ve tiyatro sanatçısı Utku Erişik’in sanatı ile “K Harfi Yeterlidir” oyununda anlatılıyor.

Tarih: 12 Kasım 2018 Pazartesi
Saat: 20.00
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Adres: Akat Mah. Zeytinoğlu Cad. No:16 Beşiktaş
Telefon: 0212 351 93 82-83-84

*Ücretli oyun

Yeni Haberler