Beşiktaş Belediyesi Sıfır Atık Hareketine Katıldı!

Beşiktaş Belediyesi Sıfır Atık Hareketine Katıldı!

Daha yeşil, daha temiz bir dünya için…

Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2019 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nde Sıfır Atık kurulum çalışmaları tamamlandı… Beşiktaş Belediye personeli “Sıfır Atık” eğitimi aldı. 18 Şubat Pazartesi günü Levent Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime; başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye personeli katıldı. Sıfır Atık eğitimi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetim Şube Müdürlüğü teknik personeli tarafından verildi.

Sıfır Atık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan, atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.

Bu amaç ve hedef doğrultusunda belediyemizde başlatılan Sıfır Atık yönetim sisteminin kurulması çalışmaları tamamlanarak, uygulama aşamasına geçildi. Temin edilen biriktirme ekipmanları, personelimizin kolayca ulaşabileceği noktalara uygun aralıklarla yerleştirildi. Levent ve Çırağan hizmet binalarındaki ekipmanlara; cam, pil, plastik, kağıt ve organik atıklara göre tasarlanmış bilgilendirme afişleri yerleştirildi.

Sıfır Atık yönetim sisteminin etkin ve verimli bir şekilde uygulanmasında ve izlenmesinde; tüm personelimizin katkısı son derece değerli…

Bu anlayışla, Levent ve Çırağan hizmet binalarında çalışan tüm personelimiz Sıfır Atık eğitimine katılım gösterdi. Çevre bilincini artırmak amacıyla belediyemizde yürüttüğümüz sıfır atık çalışmaları, Beşiktaş genelinde de devam edecek…Foto Galeri


Yeni Haberler