‘’12 Yıldızlı Şehir’’ Unvanı 3. Kez Beşiktaş’ın!

‘’12 Yıldızlı Şehir’’ Unvanı 3. Kez Beşiktaş’ın!

Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödüllerinden biri olan “12 Yıldızlı Şehir” unvanı bir kez daha Beşiktaş’ın…

Eklenme Tarihi: 29 Mart 2019 Cuma

Beşiktaş Belediyesi, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nin, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında verdiği "12 Yıldızlı Şehir" unvanına layık görüldü.

Yerel demokrasinin önemine çekmek amacıyla 2007 yılından bu yana düzenlenen Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Yıllık Olağan Genel Kurulu ve sertifika töreni 19 Şubat 2019’da Fransa’nın Strazburg şehrinde gerçekleşti.

20 farklı ülke ve 30’dan fazla yerel yönetim, "Yaşayan Bir Demokrasi için Yurttaş Katılımı" teması çerçevesinde Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’na katılarak 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri proje ve uygulamaları paylaştı.

Dış İlişkiler Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği “Beşiktaş Semt Turu, Çocuk Hakları ve Çocuk Dostu Belediye Semineri, Çocuk Dostu Belediyecilik için Çocuk Güvenliği ve Çocuk Katılımı Atölyesi” gibi etkinliklerle Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’na katılan belediyemiz, Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödüllerinden biri olan "12 Yıldızlı Şehir" unvanını 3. kez almaya hak kazandı.


Avrupa Konseyi’nin koordine ettiği European Local Democracy Week (ELDW), Avrupa Yerel Demokrasi Haftası her yıl; Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'nı hatırlamak ve yerel demokrasinin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor. Bu anlamlı hafta kapsamında Avrupa belediyeleri, kendi önceliklerine uyarlanmış hedefli programlar ve faaliyetler geliştirmeye teşvik ediliyor. Etkinliğe katılan belediyelere, Avrupa Konseyi tarafından AB’nin simgesi olan "12 Yıldızlı Şehir" unvanı veriliyor. Etkinliklerin amacı ise yerel düzeyde demokratik katılımı teşvik etmek ve desteklemek…

Yeni Haberler