Beşiktaş’ta 23 Nisan Çocuk Karnavalı!

Beşiktaş’ta 23 Nisan Çocuk Karnavalı!

Beşiktaş’ta binlerce çocuk 23 Nisan Çocuk Karnavalı’nda buluştu…

Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı

Beşiktaş Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl geleneksel hale getirdiği “Çocuk Karnavalı” ile kutladı. Birbirinden renkli oyun parkurlarının kurulduğu alanda çocuklar 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beşiktaş’ta düzenlenen etkinlikle kutlandı. İsmet İnönü Spor Tesisleri’nde gerçekleşen Çocuk Karnavalı’nda çocuklar için özel oyun alanları, şişme oyun grupları, yüz boyama ve sosis balon istasyonları kuruldu ve çocuklara ücretsiz dondurma dağıtıldı.

Karnavala Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan ve Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman da katıldı. Açılış konuşmalarıyla başlayan karnaval daha sonra Lütfi Banat İlkokulu öğrencileri tarafından düzenlenen gösterilerle devam etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel günde çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı. Lütfi Banat İlkokulu öğrencilerinin yöresel halk oyunları gösterisi izleyenlerin beğenisini topladı. Ortaokul öğrencisi İrem Cebeci’nin “Atatürk Çocuk Olmuş’’ şiirini okuması ise katılımcılardan büyük alkış aldı. Karnavalın son bölümünde şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödül verilirken, miniklere de çekilişle bisiklet hediye edildi.

Başkan Akpolat:
“Yeni dönemde çocuklarımızı sanatla, kültürle, sporla buluşturacağım.”

Karnavala eşi Derya Akpolat ve çocuklarıyla birlikte katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da bu özel günde önemli mesajlar verdi.

Başkan Akpolat, “99 yıl önce bugün TBMM kuruldu ve egemenlik kayıtsız şartsız milletin oldu. Meclis milletin egemenliğinin temsil edildiği yer olarak belirlendi. Tam 99 yıldır bugünü hem ulusal egemenlik hem de çocuk bayramı olarak kutluyoruz. Çünkü ulusumuzun kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü, bu özel günü dünyanın bütün çocuklarına armağan etmiştir. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat olarak sizlerin ve çocuklarınızın abisi olarak yeni dönemde sizleri bilimle, kültürle, sanatla ve sporla buluşturacağım. Sizlerin yeni sosyalleşme alanlarına kavuşmasına olanak sağlayacağım. Bunları bu dönem çok önemseyeceğiz ve mutlaka yerine getireceğiz. Bu bağlamda tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Foto Galeri


Yeni Haberler