“Yaratıcı Sanatlar” Beşiktaş’ta!

“Yaratıcı Sanatlar” Beşiktaş’ta!

Beşiktaş Belediyesi, “Yaratıcı Sanatlar Projesi”ne ev sahipliği yaptı…

Eklenme Tarihi: 02 Mayıs 2019 Perşembe

Avrupa Birliği’nin Erasmus+ Programı kapsamında hayata geçirilen İngiltere Praxis Europe kurumunun “Creative Art” “Yaratıcı Sanatlar Projesi” Beşiktaş’ta gerçekleştirildi.

14-21 Nisan 2019 tarihleri arasında Beşiktaş’ta ev sahipliği yaptığımız proje kapsamında İngiltere’de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapan eğitim uzmanlarının da içinde bulunduğu bir heyet Beşiktaş Belediyesi'ne ait merkezleri ziyaret etti. Kültür ve hizmet merkezlerimizdeki çalışmaları inceleyen heyet, etkinliklere ve atölyelere katıldı.

Tüm masrafları Avrupa Birliği tarafından karşılanan proje ile Beşiktaş Belediyesi’nin Beşiktaş Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü sanat kurslarında Mum Yapımı, Sabun Yapımı, Modern Dans, Cam Boyama ve Pastacılık dersleri alan katılımcılar Beşiktaş Belediyesi’nin uygulama atölyelerinde edindikleri deneyimleri İngiltere’ye göç ile gelmiş azınlıklara aktaracak.

Katılımcıları temsilen proje koordinatörü Abdul Qadir; Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a göstermiş olduğu destek ve ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini iletirken, İngiltere’de de sanat atölyelerinin belediyeler tarafından halka ücretsiz verilmesi için çok önemli bir örnek teşkil eden Beşiktaş Belediyesi ile Avrupa Birliği Projelerine devam etmek istediklerini belirtti.


Foto Galeri


Yeni Haberler