Sıfır Atık Eğitimlerimiz Devam Ediyor!

Sıfır Atık Eğitimlerimiz Devam Ediyor!

Beşiktaş Kaymakamlığı ve Beşiktaş Belediyesi iş birliğiyle…

Eklenme Tarihi: 08 Mayıs 2019 Çarşamba

Daha yeşil, daha temiz bir dünya için Sıfır Atık Hareketine katılan Beşiktaş Belediyesi, bu alanda öncü çalışmalar yapmaya devam ediyor…

Sıfır Atık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan, atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.

Bu hedef doğrultusunda belediyemiz ve Beşiktaş Kaymakamlığı iş birliğiyle, 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü Beşiktaş Belediyesi Meclis Salonu’nda daire amirlerine ve muhtarlara yönelik sıfır atık eğitimi düzenlendi. Eğitime katılan Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan da sıfır atık projesinin önemine dair bir konuşma yaptı.

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması ve gelecek nesillere temiz bir Türkiye bırakılması amacıyla hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi Koordinasyon Eğitimi”nde atık yönetimi ve çevre bilincinin geliştirilmesiyle ilgili yararlı bilgiler paylaşıldı. Beşiktaş genelinde çevre farkındalığını artırıcı faaliyetlerimiz devam edecektir.

Yeni Haberler