Ayda Bir Gün Sokak Bizim!

Ayda Bir Gün Sokak Bizim!

Sokak şenliğimize davetlisiniz…

Eklenme Tarihi: 09 Mayıs 2019 Perşembe

Sokak kültürünü canlandırmayı, yaya öncelikli erişimi ve yaşanabilir sokakları temel alan “Ayda Bir Gün Sokak Bizim” etkinliği, 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü Beşiktaş Mecit Ali Sokak’ta gerçekleşecek. Her ay “Ayda Bir Gün Sokak Bizim” etkinlikleri kapsamında belirlenen sokaklar; gün içerisinde araç trafiğine kapatılarak yayaların, bisikletlilerin ve engellilerin kullanımına açılacak.

Günümüzde otomobil odaklı ulaşım politikaları nedeniyle kentlerde yaya olarak ulaşım giderek zorlaşıyor, sokak kültürü kayboluyor, sosyal paylaşım azalıyor. Yaşam kalitesini azaltan bu sorunlara alternatif çözümler de mevcut. Bu alternatif çözümlerden biri olan “Ayda Bir Gün Sokak Bizim” etkinliği, ulaşım problemlerinden yola çıkarak, bu problemin sokak ve sokak kültürü üzerindeki etkileri hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. “Yaşanabilir sokak nasıl olur?” sorusuna cevap vermeyi amaçlayan etkinlik, sokağın farklı kullanımlarını kentlilerin keşfetmesini sağlıyor.

Belediyemiz, Karaoğlan Gençlik Merkezi, Sokak Bizim Derneği, güzel bir kent, temiz bir dünya ve daha sağlıklı çocuklar için çalışan STK’lar ve gönüllü katılımcılarla birlikte hazırladığımız sokak şenliğimize büyükten küçüğe herkesi bekliyoruz.

Not: Çocuklardan çocuklara armağan takasımızda vermek istediğiniz kıyafet, oyuncak ve kitaplarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın.

Etkinlik Programı

Tarih: 11 Mayıs 2019 Cumartesi
Saat: 11.00 - 18.00
Adres: Türkali Mah. / Mecit Ali Sokak ve Behçet Necatigil Sokak, Beşiktaş

Yeni Haberler