Söyleşi: X Y Z Kuşakları ve Kent

Söyleşi: X Y Z Kuşakları ve Kent

Karaoğlan Gençlik Merkezimizde düzenlenen İç Görü Toplantıları devam ediyor.

Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2019 Salı

Mehmet Demiray ile X Y Z Kuşakları ve Kent söyleşisi Karaoğlan Gençlik Merkezi’nde…

Değişen dönüşen kent ve kuşakların kentte yaşam macerasını konu edeceğimiz söyleşimizde: “Buralar hep dutluktu denilen Levent X kuşağı doğurdu da Dikilitaş neden hala Y kuşağı doğuramadı? Etiler’in gençleri neden orta yaşlarında Etiler’e dönmek ister? Türkali'de kahvaltıcıdan eve omlet söyleyen bu kuşak nasıl oluyor da New York’ta kendine yaşam kurmak istiyor? Beşiktaş meydan muharebesini Y’ler mi Z’ler mi kazanacak?” gibi ilginç soruları kuşak çalışmaları üzerinden cevaplayacağız.

Sosyoloji ve Siyaset Bilimi Eğitimi alan Mehmet Demiray tüketici iç görüsü konusunda uzman yüzlerce firma için sayısız iç görü projesi gerçekleştirdi. Ortaya çıkardığı iç görüler, Nişantaşı kızlarının çantalarını neden ilginç bir şekilde taşıdığından, bir köy muhtarının baraj yapılacak yere neden ağaç diktiğine kadar geniş bir yelpaze oluşturuyor…

Bugüne kadar Türkiye’de pek çok kültürel alışkanlığı çözümleme şansına sahip olan araştırma duayeni Mehmet Demiray kentsel mücadeleyi kuşaklar üzerinden okuyor ve görünen köyün ardındaki görünmeyene kılavuzluk ediyor.

Tarih: 28 Mayıs 2019 Salı
Saat: 19.00
Yer: Karaoğlan Gençlik Merkezi
Adres: Türkali Mah. Ihlamurdere Cad. No: 50 Beşiktaş

Katılım ücretsiz olarak halka açıktır.

Yeni Haberler