Bebek Şenliği Sona Erdi!

Bebek Şenliği Sona Erdi!

İstanbullular üç gün boyunca, Boğazın büyüleyen güzelliğini ve Bebek Parkı’nın huzur veren doğasını hissetmek için Bebek Parkı’nda buluştu.

Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2019 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi’nin de destekçisi olduğu Bebek Şenliği 14-15-16 Haziran tarihlerinde Bebek Parkı’nda gerçekleşti…

Üç gün süren Bebek Şenliği’nde; gün boyu kültür-sanat aktiviteleri, çocukların ve ailelerinin keyifli zaman geçirebileceği atölye çalışmaları, moda ve tasarım stantları, dans, yoga/pilates atölyeleri gibi eğlenceli aktivitelerin yanı sıra katılımcıların farklı lezzetleri de tadabilecekleri dopdolu bir program vardı. Şenlik alanında Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi üyelerimizin standı da yer aldı. 13. yılında dopdolu bir müzik programı sunan Bebek Şenliği’nde pek çok müzisyen ve müzik grubu sahne aldı. Ziyaretçiler üç gün boyunca adeta müzik ziyafeti yaşadı.

Şenliğe katılarak stantları gezen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da vatandaşlarla bol bol sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Başkan Akpolat, bir tasarım atölyesinde tezgâhın başına oturarak çeşitli tasarımlar yaptı. Beşiktaş’ın festival merkezi olacağını belirten Akpolat, şu sözleri sarf etti:

‘’Bebek şenliği gibi gelenekselleşmiş şenliklerimizi devam ettireceğiz, onlara yeni değerler katacağız. Bu festivallerde insanlarımız günlük hayatın koşuşturmasından sıyrılıp müziğin, sanatın iyileştirici gücünden faydalanıyorlar. Dolayısıyla bu alanların çoğalması bizim için çok önemli. Yeni dönemde biz bu alanların çoğalmasını destekleyeceğiz. Beşiktaş’ı bir festival kenti haline getirmek istiyoruz. Her kuşaktan insanlarımız bu festivalde buluşuyor ve günlük hayatın koşuşturmasından bir anlamda sıyrılıyor. İnsanlarımızı sağlıklı yaşamla ve doğayla buluşturuyoruz. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak hem Beşiktaş’ta hem İstanbul’da insanlarımızı; bilimle, kültürle, sanatla ve sporla buluşturacağız.’’

Foto Galeri


Yeni Haberler