Beşiktaşlı Çocuklar Geleceği Kodlayacak!

Beşiktaşlı Çocuklar Geleceği Kodlayacak!

380 Beşiktaşlı çocuğumuz, yaz boyunca ücretsiz kodlama eğitimi alacak...

Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2019 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi ve Habitat Derneği, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek, genç nesilleri eğitimle güçlendirmek ve kodlama bilincini yaymak amacıyla yaz döneminde geleceği kodlayan çocuklarla kodlama eğitimlerine başlıyor. Kodlama eğitimleri ile çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknolojide üretmenin keyfine varacak.

Eğitimler kapsamında verilen eğitimlerde çocuklara dört temel değerin öğretilmesi hedefleniyor: Hayal et, tasarla, yap ve paylaş. Bu değerler, “Kendin Yap” kültürünün de temelini oluşturuyor. Yeni fikirler her zaman hayal etmekle başlar. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Onlara hayal ettikleri düşünceleri tasarlama imkânı sunuyoruz. Eğitimler ile birlikte 7-14 yaş arasındaki çocuklara kodlama becerileri ve robotlarla çalışmayı aktarmayı hedefliyoruz.

Dört saat sürecek olan eğitimler, 24 Haziran - 25 Temmuz 2019 tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi’nde gerçekleşecek.

Son Başvuru Tarihi: 21 Haziran
Kayıt yaptırmak ve bilgi almak için 17-21 Haziran 2019 tarihlerinde, 10.00-12.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Eğitim Takvimi için tıklayınız.

Kayıt ve bilgi için: Beşiktaş Belediyesi Çocuk Bilim Merkezi
E-posta: bilimmerkezi@besiktas.bel.tr
Adres: Zeytinoğlu Cad. No: 1 (Akatlar Kültür Merkezi üstü)
Tel: (0212) 351 82 59

*Eğitimler ücretsizdir.
Yeni Haberler