Gönüllü Gençler Beşiktaş'ta!

Gönüllü Gençler Beşiktaş'ta!

Dünya'nın çeşitli ülkelerinden gelen gönüllü gençler, Beşiktaş Belediyesi'ne ait merkezleri ziyaret etti...

Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı

Kadının gücü projesi kapsamında dünyanın farklı ülkelerinden gelen gönüllü gençler, iki gün boyunca Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı Ulus Yaşam Evi ve Engelli Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Merkezlerimizde vakit geçiren yaş almış kentlilerimizle ve engelli dostlarımızla sohbet eden gönüllüler, çeşitli aktivitelere katılarak renkli görüntüler oluşturdu.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen gençler iki gün boyunca belediyemize ait Ulus Yaşam Evi ve Engelli Koordinasyon Merkezi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı. Etkinliğin ilk günü Ulus Yaşam Evi’ni ziyaret eden gençler burada vakit geçiren kentlilerimizle sohbet ederek aktivitelere katıldı. Etkinliğin ikinci gününde ise gönüllüler, Beşiktaş Belediyesi Çırağan Hizmet Binası’nda bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı birimleri gezerek dezavantajlı insanlara nasıl yardım edildiğini yerinde gözlemledi. Öğrenciler, Engelli Koordinasyon Merkezi’ni de gezerek burada yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Öğrenciler destekleri için Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür etti…

Kadının gücü projesi kapsamında İsviçre’den Türkiye’ye gelen hukuk ve psikoloji öğrencisi Maide Karaca ilk defa İstanbul’a geldiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Beşiktaş Belediyesi’ni çok sevdim diğer belediyelere göre çok aktif burada dezavantajlı kadınların yanına gittik. İstanbul ve Beşiktaş’ı çok sevdim. İsviçre’ye gittiğim zaman onlara mutlaka Beşiktaş’a gelmelerini tavsiye edeceğim.”

Almanya’dan gelen Asal Kalantarian ise Beşiktaş Belediyesi’ne verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederek şunları belirtti: “Beşiktaş çok uluslu, çok kültürlü İstanbul’un bir parçası. Şehrin diğer kısımlarına göre Beşiktaş daha gelişmiş ve İngilizce bilme oranı daha yüksek.”


Yeni Haberler