Deniz Hepimizin Projesiyle Engelleri Ortadan Kaldırdık!

Deniz Hepimizin Projesiyle Engelleri Ortadan Kaldırdık!

Deniz Hepimizin projesiyle çok sayıda görme engelli; yelken, kano ve tandem bisiklet kullanarak Büyükada’da denizin ve doğanın tadını doyasıya çıkardı.

Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı

Beşiktaş Belediyesi, Adalar Belediyesi, Kamino Yelken Kulübü, Pedal Arkadaşım Platformu, ve Heybeliada Su Sporları Kulübü görme engelli bireyler için harekete geçerek Büyükada’da Deniz Hepimizin etkinliği düzenledi. Burada çok sayıda görme engelli bireye kano, yelken, tandem bisiklet eğitimi verildi. Eğitmenler eşliğinde kano ve yelken kullanan görme engelli bireyler denizin tadını doyasıya çıkardı. Tandem bisiklet eğitimi de alan görme engelli bireyler özgürlüğe pedal çevirerek Büyükada’nın doğasında eşsiz bir deneyim yaşadı. Gün sonunda ise yorgunluğu hafifletmek için toplu yoga etkinliği yapıldı.

“Bu tür aktiviteler desteklenirse ileride profesyonel görme engelli sporcular yetiştirebiliriz”


Görme engelli eğitmen Ahmet Üstünel, bu tür etkinliklerin desteklenmesi gerektiğini söyleyerek şunları ifade etti: "Kanoda kara eğitimini ben veriyorum. Herkes suya tek başına çıkıyor. Yanlarında bir eğitmen sadece yön göstermek amacıyla yardımcı oluyor. Eğer bu tür aktiviteler daha çok desteklenirse ileride profesyonel görme engelli sporcular bile yetiştirebiliriz."

Etkinliğe katılanlardan Adem Vural ise denizi çok sevdiğini ve kürek çektikten sonra suya dokunmanın eşsiz bir duygu olduğunu belirterek şunları söyledi: "Denize açılmak harika bir şey o kürek çekerken ortamı dinleyerek gitmek bir taraftan martılar var. Diğer taraftan dalgaların sesi zaten yönümü dalgaların sesiyle buluyorum. Çok keyifliydi. Bu tür projeler daha çok gerçekleşirse görme engelliler için daha iyi olur."


Foto Galeri


Yeni Haberler