Beşiktaş'taki E-Atıklar Toplandı!

Beşiktaş'taki E-Atıklar Toplandı!

Atık haldeki elektrikli ve elektronik eşyaları, çevreyi kirletmeden geri kazandırıyoruz…

Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı

E-Atık Noktalarımızdaki atıklar geri dönüştürülmek üzere yola çıktı…

Belediyemiz tarafından toplanan tüm e- atıklar, lisanslı geri dönüşüm tesisine gönderilmek üzere yetkili firmaya teslim edildi. Toplanan elektrikli ve elektronik atıkların kullanılmayan kısımları da uygun yöntemlerle bertaraf edildi.

Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Atık Yönetim Birimi personeli, Beşiktaş ilçesinde kullanılmayan elektrikli ve elektronik atıkların çöpe atılmaması için denetim ve bilgilendirme ziyaretlerini sürdürüyor. Yetkili personelimiz bu ürünlerin E-Atık Toplama Noktalarına getirilmesi veya çağrı merkezimizle iletişim kurularak, atıkların belediye yetkililerince ilgili adresten alınması konusunda kentlilerimizi destekliyor. 

Ömrünü tamamlamış veya kullanılmaz durumda olan ütü, elektrikli süpürge, tost makinesi gibi küçük ev aletleri, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın gibi büyük ev aletleri, televizyon, kamera, bilgisayar gibi aletler, oyuncaklar, floresanlardan oluşan e-atıklar çöpe atıldığında içlerindeki cıva, kurşun ve kimyasal maddeler çevreye büyük zararlar veriyor. Sıfır Atık Projesinin önemli başlıklarından olan elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümü çalışmasıyla, elektrikli ve elektronik atıklar, çevreye zarar vermeden diğer çöplerden ayrı olarak toplanmış olacak.

E-Atık Toplama Noktalarımız


Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası
Adres: Nisbetiye Mahallesi, Aytar Caddesi, Başlık Sokak No:1 Beşiktaş

Beşiktaş Evlendirme Dairesi
Adres: Türkali Mah. Nüzhetiye Cad. No:68 Ihlamur Kasrı karşısı Beşiktaş

Mustafa Kemal Merkezi
Adres: Akat Mah. Uğur Mumcu Cad. No:8 Beşiktaş

İletişim ve Bilgi: 444 44 55Yeni Haberler