İstiklal Sergisi’ne Gidiyoruz!

İstiklal Sergisi’ne Gidiyoruz!

Beşiktaş Belediyesi, Milli Mücadele'nin 100. yılı kapsamında Beşiktaşlıları İstiklal Sergisi'ne götürüyor...

Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2019 Çarşamba

16 Temmuz - 29 Ağustos tarihleri arasında belediyemizin servisleriyle Türkiye İş Bankası Müzesi’ndeki İstiklal Sergisi’ne gidiyoruz. Servis seferleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için muhtarlıklarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İstiklal Sergisi Gezi Programı

Muhtarlıklarımızın iletişim bilgileri için tıklayınız.


Atatürk'ün liderliğinde milletle el ele verilen Milli Mücadele’nin 100. yılında "İstiklal" sergisi, Türkiye İş Bankası Müzesi’nde…

Türk milletinin verdiği mücadeleyi 1.000’e yakın belge, fotoğraf, film ve objeyle anlatan "İstiklal" sergisi, ziyaretçilerini yüz yıllık bir tarih yolculuğuna davet ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Milli Mücadele’nin isimsiz kahramanları olan Anadolu insanını bir kez daha saygı ve minnetle anmak üzere hazırlanan sergi; “On Yıllık Savaş”, “Mütareke ve İşgal”, “Direniş ve Kuvayı Milliye”, “Düzenli Ordu ve Sathı Müdafaa”, “Hukuk ve Taarruz”, “İstiklal ve Cumhuriyet” olmak üzere altı bölümde bilgi ve belgeleri ziyaretçilere aktarıyor. İstiklal Sergisi, sene sonuna kadar Türkiye İş Bankası Müzesi’nde gezilebilecek.


Yeni Haberler