Karaoğlan Gençlik Merkezi Eylül Ayı Etkinlik Takvimi

Karaoğlan Gençlik Merkezi Eylül Ayı Etkinlik Takvimi

Eylül ayı boyunca Karaoğlan Gençlik Merkezimizde gerçekleşecek olan etkinliklerimize davetlisiniz...

Eklenme Tarihi: 04 Eylül 2019 Çarşamba

3 Eylül Salı Saat: 18.00 Söyleşi
Bir Seçimin Sosyolojisi - Mehmet Demiray
Sosyo-ekonomik durumun oy verme davranışına etkisi


4 Eylül, 5 Eylül Saat: 19.30 Belgesel
Cumhuriyet’in Hayalleri - Belgesel Sinemacılar Birliği
İşgal, kurtuluş ve Cumhuriyet’in kuruluş dönemlerine tanıklık etmiş kişilerin anıları üzerine kurulu 4 bölümden oluşan “Cumhuriyet’in Hayalleri” belgeselinin ilk iki bölümü 4 Eylül Çarşamba, son iki bölümü ise 5 Eylül Perşembe akşamı Karaoğlan Gençlik Merkezi’nde gösterilecek. Aynı zamanda 4 Eylül Çarşamba akşamı belgeselin yönetmeni Enis Rıza Sakızlı ile söyleşi gerçekleştirilecek.


10 Eylül Salı Saat: 19.30 Söyleşi
Sosyal ve Ekonomik Hakları Yerelden Düşünmek - Gökçe Gökçen
Sosyal ve ekonomik haklar neden önemlidir? Belediyeler sosyal ve ekonomik haklarımızı korumakta ne kadar yeterli ve başarılı? STK'lar sosyal ve ekonomik hakları ne kadar koruyabilir?


11 Eylül Çarşamba Saat: 19.30 Söyleşi
Kendime Yolculuk - Sibel Buğdaycı
Sibel Buğdaycı’nın Ekvator, Peru ve Bolivya’ya yaptığı bilinmeyen yolculuğunda kendisine ve dünyaya farklı açılardan bakmak… Ardından Mısır’da yaptığı bisiklet yolculuğu ve sonrasında, kendini yeniden oluşturmak üzerine bir söyleşi.


12 Eylül Perşembe Saat: 18.30 Söyleşi
Katılımcı Tasarım: Kendi Sokağını Tasarlamak - Onur Atay
İnsanların kendi ihtiyaçlarına göre tasarım süreçlerine dahil ve müdahil olabildiği sistemleri kurgulamak mümkün müdür? Bir ev hanımı sokağının kaldırımlarının nasıl olacağını belirleyebilir mi? Çocuklar için yapılan çocuk parklarını çocuklar mı tasarlamalı? Kullanıcı deneyimini tasarıma katmak üzerine…


13 Eylül Cuma Saat: 19.30 Söyleşi
Balın Lezzeti Arının Mutluluğundan Gelir - Murat Batal
Arıları ve balı tutku derecesinde seven ve en ince detayına kadar bilen Beşiktaşlı Balcı Murat Batal, bal ve şehir arıcılığından bahsedecek. Kaç çeşit bal var? Maydanoz balı olur mu? Sarıyer'den kaçan arılar neden Balmumcu'ya geliyor? Niçin arıları kentten kovmamalıyız?


16 Eylül Pazartesi Saat: 19.30 Söyleşi
Mavi Vatanın Kalbi Beşiktaş - Amiral Cem Gürdeniz
Söyleşide, mavi vatan kavramı, ülkemizde denizciliğin jeopolitik önemi, deniz kültürünün bir toplumu nasıl dönüştürdüğü ve Beşiktaş'ın Deniz tarihindeki yeri konuşulacak. Aynı zamanda ilçemizin denizle bağını tekrar kurmak için neler yapabiliriz sorusuna cevap arayacağız.


17 Eylül Salı Saat: 19.30 Söyleşi
Kent Mültecileri ve Belediyeler: İstanbul Örneği - Kamil Özaslan
Göç, Türkiye için yüzyıla yaklaşan göç tarihi boyunca hiç olmadığı kadar önemli bir hal aldı. Bu önemi ortaya çıkaran hareket ise 2011 yılında başlayan ve 2018 sonu itibariyle ölçeği 3,6 milyonu aşan Suriyeli göçü... Bu göç hareketi Türkiye’nin göç politikasını ve göç yönetimini etkilerken, bu süreçte en fazla etkilenen mekânların kentler; en fazla etkilenen kurumların ise belediyeler olduğu düşünülüyor. Özarslan'ın İstanbul'daki belediyelerde yaptığı alan çalışması, mültecilerin yerel hizmetleri nerede ve nasıl alabildiğine dair bir resim çiziyor.


18 Eylül Çarşamba Saat: 19.30 Söyleşi

Savaşmadan Toprak Kazanmak - Volkan Dündar
Savaşmadan toprak kazanmak mümkün mü? Sadece çöplerinizi ayrıştırarak ülkemize milyonlarca lira katkıda bulunabileceğinizi biliyor muydunuz? Dünya kaynakları hızla tükenirken birey ve kurumlar olarak neleri daha iyi yapabiliriz?


19 Eylül Perşembe Saat: 19.30 Söyleşi
Sürdürülebilir ve Ekolojik Kentler - Adem Erdem Erbaş
İklim krizi, nüfus artışı, afetler artarken, kentlerimiz bunlara ne kadar hazır? İstanbul ve Beşiktaş'ı ekolojik ve sürdürülebilir hale getirmek ne kadar mümkün?


20 Eylül Cuma Saat: 19.30 Söyleşi
Sevgi Nefret Sarmalında Bir Kültür: Sakatat - Diana Yener
Kültürümüzde derin bir mazisi olan ve doğal yolla ulaşılabilecek en zengin besin kaynaklarından biri olan sakatatı mutfaklarımızdaki hak ettiği yere koymak için çalışan Diana Yener ve Burak Bayrakçı, bizlere sakatatın tarihçesini, besin değerlerini ve faydalarını anlatacak. Göçebe kültürden bu güne baş tacı edilen sakatatın dünya mutfağındaki yeri, mutfağımızda yerini kaybedişi ve oluşan ön yargılar üzerine konuşulacak olan söyleşide çeşitli tarifler de paylaşılacak.


23 Eylül Pazartesi Saat: 19.30 Söyleşi
Engelsiz Yaşam - Erdem Göksel
BJK Bedensel Engelliler Spor Şubesi Genel Menajeri Erdem Göksel kendi hayatından yola çıkarak, kentin engelsiz hale gelmesinin hepimize kazandıracaklarını anlatacak.


24 Eylül Salı Saat: 19.30 Söyleşi
Beşiktaş’ın Kronik Sorunları - Sencer Binyıldız
Her Salı yaptığımız “İç Görü Toplantıları”nda Beşiktaş'ın kronik sorunlarını araştırmacı gözüyle dinleyeceğiz. Vatandaş memnuniyeti anketinde çıkan sonuçlara göre, kentin acil ve öncelikli ihtiyaçları neler? Nasıl yaklaşılmalı, neler yapılmalı?


25 Eylül Çarşamba Saat: 19.30 Söyleşi

Sağlıklı Beslenmede Yeni Yaklaşımlar - Dyt. Fatma Koçak
Günde iki öğün beslenmek doğru mudur? Etle sebzeyi ayırmalı mıyız? Öğün aralarında atıştırmak kilo aldırır mı? Diyetisyen Fatma Koçak'la sürekli değişen diyet reçeteleri arasında bir gezintiye çıkacağız ve sağlıklı beslenmede yeni yaklaşımlardan haberdar olacağız.


26 Eylül Perşembe Saat: 19.30 Söyleşi
Her Yol Kendi Trafiğini Getirir - Haluk Gerçek
“Ulaşım, erişim, hareketlilik, erişilebilirlik gibi kavramlar bize ne anlatır? Ulaşım krize girdiğinde, trafik sıkışıklığı arttığında yeni yollar yapmak ne kadar doğru? Yayalaştırma ile ne kazanırız?” gibi sorulara dünyadaki örneklerle cevap arayacağımız söyleşide, Beşiktaş'ın ulaşım problemlerini de masaya yatıracağız.


27 Eylül Cuma Saat: 19.30 Söyleşi
Süt Uyuyunca (Türkiye’nin Peynirleri) - Altuğ Yılmaz
Türkiye'de yüzlerce peynir çeşidi olduğunu biliyor muydunuz? Farklı sütler farklı fermantasyon ve olgunlaştırma teknikleri ile farklı lezzetler sunan peynir hakkında keyifli bir sohbet…


28 Eylül Cumartesi Saat: 11.00 Söyleşi
Uluslararası Takas_Swop International - Anastasia Laukkanen
Erasmus ve expat bireylerin de katılacağı kıyafet ve takı takasında sadece nesneleri değil, hikâyeleri de değiş tokuş edeceğiz. Sivas'ta örülmüş bir hırkanın Peru'da dokunmuş bir şalla değiş tokuşuna; nasıl ve nereden alındığı, ne zamanlarda giyildiği ve ne hissettirdiğinin paylaşımı da anlam katacak. Gardolabımızda başka insanlar tanımayı isteyen maceracı kıyafetlere bir şans verin. 


E-posta: karaoglangenclikmerkezi@besiktas.bel.tr
Adres: Türkali Mah. Ihlamurdere Cad.
No: 50 Beşiktaş

*Tüm etkinliklerimiz ücretsiz olarak halka açıktır.
Yeni Haberler