AdanaFest İstanbul Sona Erdi!

AdanaFest İstanbul Sona Erdi!

Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı AdanaFest İstanbul sona erdi...

Eklenme Tarihi: 09 Eylül 2019 Pazartesi

Adana lezzetlerinin bir araya geldiği AdanaFest İstanbul, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Etiler Sanatçılar Parkı’nda gerçekleşen festivalin açılışını; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat yaptı.

Adana Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilen AdanaFest İstanbul, bu yıl 6-7 ve 8 Eylül tarihlerinde Etiler Sanatçılar Parkı’ndaydı… Festivale; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Akpolat: "Adana’nın kebapları acıdır ama insanları çok zeki ve yaratıcıdır"
Açılışta bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, sözlerine AdanaFest’e ev sahipliği yapmaktan büyük bir gurur duyduğunu belirterek başladı. Başkan Akpolat, ‘’Adana çok özel bir yer. Adana’nın kebapları acıdır ama insanları çok tatlıdır, yaratıcı ve zekidir. Adana birçok değeri yetiştirmiş bir kenttir. İnşallah önümüzdeki dönemde de bugüne kadar yaptığı önemli işlerle adından taraflı tarafsız herkes tarafından övgüyle bahsedilen Adana gibi, Başkan Zeydan Karalar da Adana’nın tarihine adını altın harflerle yazdıracak. Bu festivalde emeği geçen başta Adana Kültür Derneği’ne ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

3 gün boyunca binlerce kişiyi Etiler Sanatçılar Parkı'nda ağırlayan Festival, panayır havasında geçti. Ziyaretçiler, hem Adana lezzetlerinin tadına vardı hem de müzik eşliğinde keyifli bir hafta sonu geçirdi.


Foto Galeri


Yeni Haberler