EtilerFEST 2019!

EtilerFEST 2019!

21-22 Eylül tarihlerinde Sanatçılar Parkı’nda buluşalım!

Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma

Etiler’de Cumartesi ve Pazar Şenlik Var!
5. Etiler Festivali (EtilerFest) kültür - sanat ağırlıklı zengin programıyla 21 - 22 Eylül tarihlerinde Sanatçılar Parkı’nda gerçekleştirilecek. İçeriği Hülya Çavuş Eğitim Vakfı (HÇEV) tarafından hazırlanan etkinlikte pek çok ünlü isim, ziyaretçilerle buluşacak. Bu yılki ana teması “Bir Toplumun Umudu: Eğitim ve Öğretmenlerimiz” olan festivalde, ülkemizin öğretmen yetiştirme mirasına, özellikle Köy Enstitüleri üzerinden vurgu yapılacak.

Sinemanın Yorulmaz Ustası Atilla Dorsay’a Şükran Ödülü
EtilerFest kapsamında alanında artı değer üreterek topluma katkı sağlamış, Levent ve Etiler’le bütünleşmiş duayen isimlere verilen Emek ve Şükran Ödülü, bu sene Atilla Dorsay’ın. Atilla Dorsay için hazırlanan gecede Ahmet Ümit, Burak Göral, Hasan Cemal, Mehmet Yalçın, Meral Orhonsay ve Türkân Şoray birer konuşma yapacak. Zülfü Livaneli’nin canlı video bağlantıyla katılacağı törende Nil Burak da sevilen şarkılarıyla yer alacak. Tören, 21 Eylül Cumartesi, 18.00’de. Öte yandan iki gün boyunca Atilla Dorsay kitapları standı alanda ziyarete açık olacak. Dorsay, ödül töreni sonrasında bu stantta okurlarına kitaplarını imzalayacak.

Etilerliler "Sinemanın Sultanı"nı Selamlayacak…

Hafta sonunu bir şenliğe dönüştürecek festivale, Beşiktaş ilçesinin Etiler ve Levent bölgesinde ikamet eden pek çok ünlü ismin katılımı bekleniyor. Etkinliğin bu anlamdaki onur konuğu ise Türk sinemasının dev ismi Türkân Şoray. Türkân Şoray’ın alana girişi öncesinde Etiler ve civarında ikamet eden sanatçılar, sanatlarından örneklerle izleyicilere anımsatılacak. Etiler Sanatçılar Parkı’nda bu isimlerden pek çoğunun el izinin ve büstünün bulunması söz konusu anımsatmalara ayrı bir anlam katacak. Ardından Etiler, Etiler’in sanatçılarını Türkân Şoray’ın şahsında selamlayacak.

Zakkum’la Müzik Ziyafeti!
Festival ziyaretçileri, 21 Eylül Cumartesi akşamı 20.30’da Zakkum grubunun konseriyle müzik ziyafeti yaşayacak. Festival alanında iki gün boyunca ilgi çekici aktivite noktaları, çocuklar ve yetişkinler için atölyeler, lezzet durakları, kadın üretimine saygı kapsamında açılan tasarım stantları yer alacak, canlı dinletiler ve dans gösterileri gerçekleştirilecek.

“Komşumuz Zeki Müren”
Etiler ve Levent bölgesi ile bütünleşmiş isimlerden Sanat Güneşi Zeki Müren ise Madame Tussauds koleksiyonunda yer alan balmumu figürü ile festivalde olacak. Bu bağlamda “Komşumuz Zeki Müren” başlıklı bir istasyon sohbeti de gerçekleştirilerek.

“Yücel’in Çiçekleri”
Festivalin ana temasına vurguyla Hasan Âli Yücel Klasiklerinden oluşan bir kitap sergisinin de yer alacağı etkinlikte, Cengiz Özkarabekir’in yönettiği “Yücel’in Çiçekleri” belgeseli gösterilecek. Gösterim 22 Eylül Pazar, 19.15’te başlayacak.

İmza Etkinlikleri
Festivalin ikinci gününde (22 Eylül Pazar), Tufan Türenç ve Turan Akıncı, Remzi Kitabevi standında saat 14.00’ten itibaren kitaplarını imzalayacaklar…

Beşiktaş Belediyesi Ev Sahipliğinde...
Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı EtilerFest, bir okulun bahçesinde doğup tüm semte mâl olan; varlığını eğitimle, gelişimini mahalle ve semt kültürü ile ilişkilendiren bir etkinlik. Geçtiğimiz yıllarda Etiler Lisesi’nin bahçesinde “Etiler Yılda Bir Kez Eğitim için Eğleniyor” sloganıyla gerçekleştirilen festivalin tüm geliri HÇEV’in eğitim ve öğretmen odaklı kapasite geliştirme projelerine ayrılıyor. Bir diğer deyişle eğlencenin merkezi Etiler’in sakinleri, yılda bir kez eğlenerek, eğitim için artı değer üretiyor. Bu bağlamda festivalde, mahalle ve semt kültürüne, komşuluk ve dayanışma öğelerine atıf yapan alt temalar da bulunuyor.
 
Tarih: 21-22 Eylül 2019
Saat: 11.00 - 23.00
Yer: Sanatçılar Parkı
Adres: Akat Mah. Tepecik Yolu No:11A Beşiktaş

Bilgi için: 0212 269 55 88
www.etilerfest.com
www.hcev.com.tr

Yeni Haberler