Beşiktaş Engelleri Aşıyor!

Beşiktaş Engelleri Aşıyor!

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, tekerlekli sandalye kullanarak engellilerin Beşiktaş'taki sorunlarını yerinde tespit etti…

Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2019 Perşembe

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, engellilerin sokak ve kaldırımlarda yaşadığı sorunları tespit etmek amacıyla tekerlekli sandalye kullandı. Akpolat, engellilerin erişim sorunu yaşadığı bölgelerde çalışmaların yarından itibaren başlayacağını söyledi.

Açık Mikrofon ve Halk Buluşmaları kapsamında vatandaşlardan gelen yoğun sokak ve kaldırım şikâyetlerini dikkate alan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 25 Eylül Çarşamba günü tekerlekli sandalyeyle Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nden yola çıkarak Beşiktaş’ta incelemelerde bulundu. Köyiçi’ne kadar tekerlekli sandalye kullanan Akpolat, bazı kaldırım ve sokaklarda yaşanan sıkıntılar üzerine çalışma arkadaşlarına talimat verdi. Türkiye Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Demirel, Beşiktaş JK Bedensel Engelliler Spor Şubesi Genel Menajeri ve Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Erdem Göksel de yol boyunca Akpolat’a eşlik etti.

Rıza Akpolat: “Bir kentin sokaklarına engelliler erişebilirse herkes erişebilir”

Tekerlekli sandalyeyle yapacağı denetim öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akpolat, engelli farkındalığının öneminden bahsederek şunları söyledi: “Seçimden itibaren en çok şikâyet aldığımız konuların başında kaldırım işgalleri geliyor. Beşiktaş’ın sokaklarının bir yaşam koridorunun olmadığı belirtiliyor. Beşiktaş’ın sokakları dar; ambulans ve itfaiye bu sokaklara girmekte zorlanıyor. Açık Mikrofon toplantılarında vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine bu sorunu değerlendirdik. Sonuçta, kaldırımlar halkındır. Türkiye Sakatlar Derneği ile birlikte bir çalışma başlatıyoruz. Kentimizin sokaklarını ve kaldırımlarını engellilerin erişebildiği şekilde düzenlersek, aslında buraları toplumun bütün dezavantajlı gruplarına açmış olacağız. O yüzden farkındalık yaratacağız. Bugün, şikâyetlerin yoğun olarak yaşandığı bölgelerde tespitlerimizi yaparak çalışmalarımıza zaman kaybetmeden başlayacağız.”


Foto Galeri


Yeni Haberler