"Mommo - Kız Kardeşim" 18 Nisan'da Levent Kültür'de!

"Mommo - Kız Kardeşim" 18 Nisan'da Levent Kültür'de!

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, "Her Cuma Yeni Sinema" etkinliği kapsamında, Atalay Taşdiken'in "Mommo Kız Kardeşim" filmi 18 Nisan’da Levent Kültür’de!

Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2014 Çarşamba

Senaristliğini ve yönetmenliğini Atalay Taşdiken'in yaptığı "Mommo Kız Kardeşim" 4. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ve "Jüri Özel Ödülü"nün sahibi oldu. 2. Kiev Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Film" ve "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödüllerini aldıktan sonra İspanya’da 8.si düzenlenen Uluslararası Çocuk ve Genç Yetişkinler Film Festivali'nde "Jüri Özel" ödülüne layık görülen filmin başrollerinde Elif Bülbül, Mehmet Bülbül, Mete Dönmezer ve Mehmet Usta yer alıyor.

18 Nisan Cuma günü saat 19:00'da başlayacak olan gösterimin ardından yönetmen Atalay Taşdiken ve oyuncu Mehmet Usta izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

“Her Cuma Yeni Sinema” 25 Nisan’da Ramin Matin'in "Kusursuzlar" filmiyle devam edecek.

Filmin konusu:
Dokuz yaşında bir çocuk; hem ağabey, hem baba, hem anne, hem de bir bilge olabilir mi? Ayşe için olur. Hatta Ayşe'nin gözünde hiçbir şeyden korkmayan bir ağabeydir Ahmet. Ama Ahmet bir çocuktur ve korkuları vardır. Her şeyi bilmesi de imkânsızdır. Başka bir kadınla evlenip, evden ayrılan babaları Kazım, çocuklarını Hasan Dede'nin yanında kaderlerine terk etmiştir. Yaşlı ve yarı felçli bir dedeyle yaşayan iki kardeş her şeye rağmen yaşam umudunu yitirmezler. Yalın bir dille köyü, köyün insanlarını, kardeşlerin ilişkilerini ve dahi Anadolu gerçeğini anlatan bir film.

Mommo – Kız Kardeşim
Türkiye – 2009 - 94’
Tarih: 18 Nisan 2014
Saat:19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres:
Levent Kültür Merkezi
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71


Yeni Haberler