Beşiktaş'ta Pembe Bir Gün!

Beşiktaş'ta Pembe Bir Gün!

Meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Bebek Parkı’nda "Pembe Bir Gün" etkinliği düzenlendi...

Eklenme Tarihi: 16 Ekim 2019 Çarşamba

Korkmuyorum Farkındayım

Beşiktaş Belediyesi, Maslak Lions ve Liv Hospital iş birliğiyle Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Pembe Bir Gün etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında elle muayene eğitimi, nefes terapisi, uzmanlarla söyleşiler, konuşmalar, ikramlar, sürprizler ve daha pek çok farklı etkinlik Bebek Parkı'ndaydı...

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın konuşmasıyla başlayan etkinlikte; meme kanseri alanında dünya çapında tanınan genel cerrahlar Prof. Dr. Atilla Soran ve Prof. Dr. Levhi Akın, konuyla ilgili merak edilen soruları cevapladı. Meme kanserini yenen bir savaşçı ve “10 Amazon Yüksek Doz Yaşam” kitabının yazarı Leyla Bahtiyar ise deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Neşe Sapmaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğe sanat ve medya dünyasından da pek çok önemli isim katıldı.

Etkinlikte konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; "Tabii bu hastalık çok önemli; dünyada kalp hastalıklarından sonra en sık görülen hastalık kanser. Kanserin de en yaygın türü olarak bu hastalık var. Erken teşhis tabii ki çok önemli bu konularda. Biz belediye olarak geçmiş dönemlerde ücretsiz mamogrofi ve rahim ağzı tarama testleri yapmışız. Önümüzdeki dönemde de yine burada bulunan kurumlarla iş birliği içerisinde olarak bu çalışmaları gerçekleştireceğiz. Ama burada önemli olan farkındalığı arttırmak. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak bu farkındalığı artıracak bütün çalışmalarda aktif olarak rol alacağız" dedi.


Foto Galeri


Yeni Haberler