Beşiktaş Belediyesi Sıfır Atık Kongresi’nde!

Beşiktaş Belediyesi Sıfır Atık Kongresi’nde!

Beşiktaş Belediyesi, "İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi"ne katıldı…

Eklenme Tarihi: 18 Ekim 2019 Cuma

Beşiktaş Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen "İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi"ne katıldı. Kongreye belediyemizi temsilen katılan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürümüz Azem Dursun, sıfır atık çalışmalarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında; Yıldız Teknik Üniversitesi'nce "İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi" düzenlendi. Belediyemiz dışında Pendik, Kartal ve Esenler Belediyesi yetkililerinin de katıldığı kongrede; Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Azem Dursun’a plaket verildi.


*Sıfır Atık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan, atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.

Yeni Haberler