Başkan Akpolat Ortaköylülerle Buluştu!

Başkan Akpolat Ortaköylülerle Buluştu!

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Ortaköy esnafı ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi…

Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2019 Salı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Ortaköy esnafı ve mahalle sakinleriyle bir araya gelerek talep ve sorunlarını dinledi. Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve Ortaköy Mahalle Muhtarı Yeşim Özer'in de katıldığı toplantıya vatandaşlarımızın ilgisi yoğun oldu.

Başkan Akpolat, benimsediği katılımcı demokrasi ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla daha önce Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nde de Çarşı esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinlemişti. Akpolat, bu kez de Ortaköy’de gerçekleştirilen buluşmada; İstanbul kültür-sanat hayatının en önemli duraklarından biri olan Ortaköy Kültür Merkezi ve Afife Jale Sahnesi’nin tekrar açılacağının müjdesini verdi ve şu açıklamalarda bulundu:

"Ortaköy Kültür Merkezi ve Afife Jale Sahnesi tekrar faaliyete geçecek. Bu kapsamda çalışmalara başlıyoruz. Bunun yanı sıra bizim en büyük projelerimizden biri Ortaköy Vadisi ile 280 dönümlük alanda yeni bir yaşam vadisi oluşturmaktı ve bu konuda İBB ile beraber deniz taşımacılığının da merkeze oturacağı bir ulaşım ağı kuracağız. Deniz yolunu daha kullanılır hale getireceğiz. Ortaköy özellikle hafta sonları İstanbul’un en önemli tarih ve turizm merkezilerinden biri haline geliyor. Bunun yanında getirdiği bazı sorunlar ve huzursuzluklar var. Yüksek ses, Beşiktaş Çarşı’nın, Ortaköy’ün ve Bebek’in temel sorunlarından biri… İnsanlar, Ortaköy'e buradaki havayı solumak ve keyif yapmak için geliyor. Bütün bunlar yapılırken buradaki yerleşik mahalleli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini düşürmemek tüm esnafımızın önceliklerinden biri olmalı."

Samimi bir havada geçen toplantıda, katılımcı belediyecilik uygulamalarının ve esnaf buluşmalarının düzenli olarak devam edeceği belirtildi. Katılımcıların talep ve görüşlerini tek tek not alan Başkan Akpolat, konuların bizzat kendisi ve ilgili başkan yardımcıları tarafından takip edileceğini iletti.

Foto Galeri


Yeni Haberler