Beşiktaş’ta Atatürk Heykeli Hassasiyeti…

Beşiktaş’ta Atatürk Heykeli Hassasiyeti…

Gayrettepe Mahallesi OTİM’de bulunan Atatürk heykeli, Cumhuriyetimizin 96.yılı kutlamaları öncesi uzman heykeltıraşlar tarafından yenilendi…

Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2019 Cuma

Belediye ekiplerimiz, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın talimatıyla, ilçemizde bulunan Atatürk heykelleri ve büstleriyle beraber; kültür-sanat eserlerini de kapsayan bir yenileme çalışması başlattı. İlk olarak Gayrettepe Mahallesi OTİM’de bulunan Atatürk heykeli Cumhuriyetimizin 96.yılı kutlamaları öncesi uzman heykeltıraşlar tarafından yenilendi.

Her konuşmasında kültür-sanat eserlerine büyük önem verdiğini belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümüne sayılı günler kala ilçede bulunan kültür-sanat eserleri için bakım, onarım ve temizlik çalışması başlatılması talimatını verdi. İlk olarak Gayrettepe Mahallesi’nde bulunan Atatürk heykeli ve kaidesi, uzman heykeltıraşlar tarafından bakıma alındı ve yenileme çalışmaları yapıldı. Atatürk’ün "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" sözü de heykelin altına eklendi.

Civardan geçen vatandaşlar ve çevre esnafı, belediye ekiplerimizin yaptığı çalışmaları takdirle karşılarken ortaya çıkan yeni görünümü beğendiklerini ifade etti. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da heykelin bulunduğu alana çelenk göndererek çalışmada emeği geçen Beşiktaş Belediyesi emekçilerine teşekkür etti.

Foto Galeri


Yeni Haberler