Bandırma Vapuru: Bir Seferden Daha Fazlası!

Bandırma Vapuru: Bir Seferden Daha Fazlası!

Bandırma Vapuru oyunu, dünya prömiyerini Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde yaptı...

Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2019 Perşembe

Beşiktaş Belediyesi, Atatürk’ün emaneti Cumhuriyet’e ve milli değerlere sahip çıkarak 29 Ekim haftasını Beşiktaş’a yakışır bir şekilde kutlamaya devam ediyor. Bandırma Vapuru oyunu, Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlamaları kapsamında Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Milli Mücadele’nin 100. yılına özel hazırlanan Bandırma Vapuru oyunu, 30 Ekim Çarşamba günü Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde ilk kez izleyiciyle buluştu. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'ın da katıldığı oyunun tüm gelirleri TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.

Kosta Kortidis tarafından yazılan ve yönetilen Bandırma Vapuru oyunu izleyicileri 100 yıllık bir tarih yolculuğuna çıkararak Milli Mücadele ruhunu bir kez daha yaşattı. Zaman zaman duygu dolu anlara sahne olan tiyatro oyunu izleyicilerden tam not aldı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, oyun sonrasında yaptığı kısa konuşmasında: Cumhuriyet Bayramı’nı iki gündür Beşiktaş’ta kutlayarak faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Beşiktaş bu anlamda konu Cumhuriyet değerleri olduğunda Türkiye’nin ve İstanbul’un gururudur. Dün çok coşkulu bir kutlama gerçekleştirdik, devamında Bandırma Vapuru isimli oyunun dünya prömiyerini Beşiktaş’tan başlatmak çok önemli; çünkü Mustafa Kemal Atatürk 16 Mayıs’ta Beşiktaş’tan bir istimbota binerek Bandırma Vapuru’na gitmiştirdedi. İstiklal Mücadelesi'nin başladığı yerin de Beşiktaş olduğunu ifade eden Başkan Akpolat, oyunun tüm gelirlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı'na bağışlandığını söyleyerek sözlerini tamamladı. Tiyatro oyuncularına gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür eden Akpolat, oyunda yer alan her bir oyuncu adına Tema Vakfı’na fidan bağışı yapıldığını belirtti ve plaketlerini takdim etti.

Oyunla ilgili düşüncelerini sosyal medya hesaplarından da paylaşan Başkan Akpolat, şu ifadeleri kullandı: “Çok kıymetli sanatçıların yer aldığı 'Bandırma Vapuru' oyununun dünya prömiyeri, gelirinin tamamı TSK Mehmetçik Vakfı'na bağışlanmak üzere dün akşam Süleyman Seba Kültür Merkezimizde sahnelendi. Cumhuriyetimizin 96. yılı tekrar kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi!’’


Foto Galeri


Yeni Haberler