BASE 2019 Akaretler Sıraevler’de!

BASE 2019 Akaretler Sıraevler’de!

Türkiye'nin yeni sanatçı platformu BASE, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde 14-17 Kasım'da Akaretler Sıraevler'de…

Eklenme Tarihi: 07 Kasım 2019 Perşembe

Bu yıl 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Akaretler Sıraevler'de üçüncüsü gerçekleşecek olan BASE, 20 şehirde 30 üniversiteden 107 yeni mezuna ait 120 yapıtı izleyicilerle buluşturacak.

Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar Fakülteleri yeni mezunlar sergisi BASE, Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor.

BASE’te 4 gün boyunca sürecek serginin yanı sıra sanat dünyasının değerli isimlerini ağırlayan 'BASE Talks' konferans programı ve atölye çalışmaları gerçekleşecek. Genç sanatçı adaylarına mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde destek olmayı, onlara üretimlerini sergileme ve sanat dünyasının önde gelen isimleriyle birebir tanışma imkanı sunmayı amaçlayan BASE, aynı zamanda sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olmayı amaçlıyor.

BASE 2019’un seçici kurulunda Antonio Cosentino, Azra Tüzünoğlu, Derya Yücel, Elif Uras, Kezban Arca Batıbeki, Lalin Akalan, Marcus Graf, Merih Akoğul, Mustafa Taviloğlu, Nazlı Pektaş, Osman Dinç, Selman Bilal, Şakir Gökçebağ, Sabiha Kurtulmuş, Tankut Aykut, Tomur Atagök ve Vahit Tuna yer alıyor. Derya Yücel küratörlüğünde gerçekleşecek olan BASE 2019’da resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, cam ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından yapıtlar sergilenecek.

Detaylı Bilgi: www.base.ist

Foto Galeri


Yeni Haberler