Beşiktaş’ta Engelleri Ortadan Kaldırıyoruz!

Beşiktaş’ta Engelleri Ortadan Kaldırıyoruz!

Başkan Akpolat’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı buluşma…

Eklenme Tarihi: 03 Aralık 2019 Salı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Dilek Sabancı Parkı’nda Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’yla buluştu. Başkan Akpolat’a, belediye meclis üyesi ve aynı zamanda takımın genel menajeri Erdem Göksel, idari menajeri Handan Karatekin, antrenör-oyuncu Kaan Dalay da eşlik etti.

“Farklılıklarımız Birlikteliğimize Engel Değil” felsefesiyle hareket eden Beşiktaş Belediyesi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına titizlikle yaklaşmaya devam ediyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da bu kapsamda geçtiğimiz Eylül ayında özel bir çalışma gerçekleştirerek Beşiktaş’ın sokak ve caddelerini tekerlekli sandalye ile dolaşmış, engellilerin önündeki engelleri yerinde tespit etmişti. Hemen ardından ise Beşiktaş sokaklarında engelli bireylerin erişimi için çalışmalar başlamıştı. Başkan Akpolat bu kez de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Dilek Sabancı Park’ında bulunan Engelli Koordinasyon Merkezimizde Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’yla bir araya geldi.

Başkan Akpolat 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle sosyal medya hesabından da bir paylaşım yaparak duygularını şöyle ifade etti: “Beşiktaş'ta birimizin engeli hepimizin engeli demektir. Tüm vatandaşlarımızın hayata aktif bir şekilde katılımını sağlayabilmek için önce birbirimizi anlamamız, sonra harekete geçmemiz gerek. Göreve geldiğimiz günden itibaren 3 Aralık Dünya Engelliler Günü bilinciyle çalışıyoruz.’’


Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi
Her alanda sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Beşiktaş Belediyesi, 2013 yılından beri Engelli Koordinasyon Merkezi ile tüm engelli vatandaşlarımız için psikolog hizmetinden, dost eller taksi uygulamasına, hukuki danışmanlıktan, diyetisyen hizmetine kadar pek çok alanda hizmet veriyor. Engelli Koordinasyon Merkezimizin imkânlarından her yıl yaklaşık 200 engelli birey ücretsiz olarak yararlanıyor.

Engelli Koordinasyon Merkezimiz açıldığı günden bu yana engelli bireylerin becerilerini geliştirmesine ve toplumsal hayata katılmasına yardımcı olmak için gelen talepler doğrultusunda; Temel Bilgisayar Eğitimi, İngilizce, Fotoğrafçılık, Yoga, Stretching, Beden Farkındalığı, İşaret Dili, Tiyatro, Müzik, Ahşap Boyama eğitim kursları açıyor. Toplumda engellilerle ilgili farkındalık yaratmak ve toplumu daha duyarlı bir yapıya kavuşturmak için çalışan Beşiktaş Belediyesi, Ekim ayı itibariyle Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle, beklenti ve talepler doğrultusunda merkezimizde resim, pilates ve halk oyunları kursları da açtı. Ücretsiz servis olanakları ile ulaşılabilen Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi her türlü engel grubundan bireyin rahat erişim sağlayabilmesi için tasarlanmış olan Dilek Sabancı Parkı içerisinde yer alıyor.

Foto Galeri


Yeni Haberler