Şehitler Tepesi’nde Anma Töreni…

Şehitler Tepesi’nde Anma Töreni…

10 Aralık 2016 yılında gerçekleştirilen hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımız, Şehitler Tepesi’nde anıldı.

Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2019 Salı

Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş Belediyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 10 Aralık 2016 yılında gerçekleştirilen hain terör saldırısında hayatını kaybeden polis ve sivil vatandaşların vefatının üçüncü yıl dönümü kapsamında Şehitler Tepesi’nde anma töreni düzenledi. Anma törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vodefone Park Stadyumu yanından düzenlenen yürüyüşle başlayan program, Şehitler Tepesi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti. Hain saldırının gerçekleştiği noktada şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunmasının ardından program sona erdi.

Başkan Akpolat: “Bizi ayrıştırmaya çalışanlara karşı birleşmek zorundayız”

Anma töreninde konuşan Başkan Akpolat, 3 yıl önce hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi ve şu ifadeleri kullandı: O acı günlerde yüzlerce terör saldırısı oldu. Yüzlerce insan hayatını kaybederek şehit oldu. O günleri tekrardan yaşamamak için bizim üzerimize düşen sorumluluklar var. Bizi ayrıştırmaya çalışanlara karşı birleşmek, kötülüğe karşı iyiliği örgütlemek zorundayız. En büyük sorumluluğumuz bu. Bu duygularla hareket ediyoruz. Tabii ki bu vesileyle de ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kuruluştan bugüne vatanı uğruna hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Foto Galeri


Yeni Haberler