Engelli Bireylere Doğa Turu!

Engelli Bireylere Doğa Turu!

Engelli Koordinasyon Merkezi üyelerimiz, doğal güzellikleri ile bilinen Ağva’da düzenlenen öğle yemeğinde buluştu.

Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2019 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli bireyleri Ağva’da düzenlediği bir öğle yemeğinde bir araya getirdi. Etkinliğe aileleriyle birlikte katılan engelli bireyler hem güzel havanın ve doğanın tadını çıkardı hem de doyasıya eğlendi.

Engelli Koordinasyon Merkezi üyelerimiz, doğal güzellikleri ile bilinen Ağva’da düzenlenen öğle yemeğinde buluştu. Güzel havanın tadını çıkaran 30 öğrenci yemek sonrası dans edip doyasıya eğlendi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Beşiktaş Belediyesi, Başkan Rıza Akpolat’ın ortaya koyduğu vizyon ile engelli bireyler için engelleri bir bir ortadan kaldırmaya devam ediyor. Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımını kolaylaştırmak için açıldığı günden bu yana faaliyet gösteren koordinasyon merkezimiz; haftanın 5 günü engelli bireylere pilates, resim, müzik, halk dansları gibi birçok alanda ders veriyor. Merkezimiz bu süreçte hem bireylerin sosyalleşmesine hem de aynı durumu yaşayan ailelerin kaynaşmasına katkı sağlıyor.

Etkinliğe katılan 30 yaşındaki Zelal İnal, Beşiktaş Belediyesine teşekkür ederek duygularını şu şekilde ifade etti: “Ortam, arkadaşlarımla olmak çok güzel. İlk defa gelmeme rağmen çok beğendim. Bu etkinlikle herkesi görmüş oldum. Çok güzel bir duygu.” Zihinsel engelli Cengizhan Çınar da arkadaşlarını bir arada görmenin çok güzel olduğunu belirterek tuttuğu takımının Beşiktaş olduğunu söyledi.

Çocuğunun sosyalleşmesi için Engelli Koordinasyon Merkezimizin çok önemli olduğunu belirten anne Fatoş Üstünel, “1 senedir buradayız. Oğlum liseyi bitirdikten sonra ne yapacağımıza karar veremedik. Böyle bir yerin olduğunu bilmiyorduk. Çok memnunum; arkadaşlarımdan, okul arkadaşlarıyla birlikte olmaktan çok memnunum. Buraya gelince veliler de birbirlerinin dillerinden anlıyor. Çocuklar da birbirlerini anlıyor. Faaliyeti çok beğendik. Çünkü bizim çocuklarımız en ufak şeylerden mutlu olan insanlar, onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Uzun süredir Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nde öğretmenlik yaptığını söyleyen Sevgi Süslü ise,“ Çeşitli zamanlarda bu şekilde sosyalleşebilmeleri için etkinlikler düzenliyoruz. Öğrencilerimiz genelde sosyalleşmek için kurumumuza geliyorlar. Çok güzel oluyor böyle şeyler arada yapıyoruz” diye konuştu.

Foto Galeri


Yeni Haberler