Beşiktaş Akademi

Beşiktaş’ı öğrenci dostu bir kent haline getirme yolunda adımlar atmaya devam eden belediyemizin hizmete sunduğu Beşiktaş Akademi Dikilitaş Mahallesi’nde faaliyet gösteriyor.

Hem öğrencilerin lise ve üniversiteye hazırlanmasına imkân sağlayan hem de kültür-sanat kurslarıyla 7-25 yaş arası vatandaşlarımızın kişisel gelişimlerine destek olan Beşiktaş Akademi’de eğitim başladı. Şu an 17 dersliğin bulunduğu Beşiktaş Akademi bünyesinde kütüphane, dijital kütüphane, dans salonu ve kodlama sınıfı da yer alıyor. Beşiktaş Akademi’nin eğitim programı ise şöyle:

Lise ve Üniversite Hazırlık Kursları

Beşiktaş Akademi'ye lise yerleştirme sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencileriyle, üniversite yerleştirme sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar (25 yaşına kadar) kabul ediliyor. Üniversite yerleştirme sınavına hazırlanan öğrenciler, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere iki farklı dalda sınava hazırlanabiliyor. Lise sınavlarına hazırlanan öğrencilere hafta sonu sabah ve öğlen olmak üzere iki grupta eğitim veriliyor. Üniversiteye hazırlanan mezun öğrenciler hafta içi, 12. sınıf öğrencileri ise hafta sonu derslerine devam ediyor. 

Takviye Kurslar
2-3-4-5 ve 6. sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz İngilizce ve Matematik takviye kursları ile ara sınıf öğrencilerinin okuldaki derslerine takviye sağlanıyor.

Sınava Hazırlık Kursları
7. ve 11. sınıf öğrencilerimiz için sınava erken hazırlık kursları düzenleniyor.

Tercih Danışmanlığı
Alanında uzman rehber öğretmen ve danışmanlarımız, üniversite ve lise sınavları sonrasındaki tercih dönemlerinde ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti sunuyor.

Rehberlik Hizmeti
Beşiktaş Akademi'de eğitim ve öğretim dönemi süresince her öğrenciye rehberlik hizmeti sunuluyor; öğrencilerimiz için çalışma programları hazırlanarak eğitim dönemi boyunca takip ediliyor.

Ücretsiz Kaynak Kitaplar ve Deneme Sınavları
Akademi bünyesinde eğitim gören 1000 öğrenciye ücretsiz olarak destek kitaplar, test kitapları ve yaprak testler dağıtılıyor. Aynı zamanda sınava hazırlık dönemlerinde öğrencilerimiz için ücretsiz deneme sınavları gerçekleştiriliyor. Beşiktaş Akademi LGS ve YKS Deneme Sınavı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Robotik Kodlama Eğitimi
Çocukların erken yaşta temel düzeyde robotik kodlama alanında bilgi sahibi olmaları ve analitik düşünme, hayal gücü ve ince motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla 2-3-4-5-6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak robotik kodlama eğitimi veriliyor.

Kültür-Sanat Kursları
Beşiktaş Akademi’de lise ve üniversite hazırlık kurslarının yanı sıra halk oyunları ve kültür-sanat kursları da veriliyor. 7 yaşından 25 yaşına kadar herkese açık olan kültür-sanat kurslarımız için başvurular web sitemiz üzerinden online olarak ya da kurs kayıt merkezimizden bizzat yapılabiliyor.

Başvuru: uygulama.besiktas.bel.tr/akademi

Adres: Dikilitaş Mah. Ayazmadere Cad. Akşit Plaza No: 12/5 Beşiktaş/İST
Telefon: 0212 236 36 77