Beşiktaş Akademi

Beşiktaş’ı öğrenci dostu bir kent haline getirme yolunda adımlar atmaya devam eden Beşiktaş Belediyesi’nin hizmete sunduğu Beşiktaş Akademi Dikilitaş Mahallesi’nde hizmet veriyor.

Hem öğrencilerin lise ve üniversiteye hazırlanmasına imkân sağlayan hem de kültür-sanat kurslarıyla 7-25 yaş arası vatandaşlarımızın kişisel gelişimlerine destek olan Beşiktaş Akademi’de eğitim başladı. Şu an 17 dersliğin yer aldığı Beşiktaş Akademi bünyesinde yakın zamanda kütüphane, dijital kütüphane, dans salonu ve kodlama sınıfı hizmete açılacak.

Lise ve Üniversite Hazırlık Kursları

Beşiktaş Akademi'ye lise yerleştirme sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencileriyle, üniversite yerleştirme sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar (25 yaşına kadar) kabul ediliyor. Üniversite yerleştirme sınavına hazırlanan öğrenciler, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere iki farklı dalda sınava hazırlanabiliyor. Lise sınavlarına hazırlanan öğrencilere hafta sonu sabah ve öğlen olmak üzere iki grupta eğitim veriliyor. Üniversiteye hazırlanan mezun öğrenciler hafta içi, 12. sınıf öğrencileri ise hafta sonu derslerine devam ediyor.

Kültür-Sanat Kursları
Beşiktaş Akademi’de lise ve üniversite hazırlık kurslarının yanı sıra halk oyunları ve kültür-sanat kursları da veriliyor. 7 yaşından 25 yaşına kadar herkese açık olan kültür-sanat kurslarımız için başvurular web sitemiz üzerinden online olarak ya da kurs kayıt merkezimizden bizzat yapılabiliyor.

Başvuru: uygulama.besiktas.bel.tr/akademi

Adres: Dikilitaş Mah. Ayazmadere Cad. Akşit Plaza No: 12/5 Beşiktaş/İST
Telefon: 0212 236 36 77