Başkan Akpolat Eğitimcilerle Kahvaltıda Bir Araya Geldi!

Başkan Akpolat Eğitimcilerle Kahvaltıda Bir Araya Geldi!

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ta görev yapan öğretmenler ve okul aile birliği başkanı velilerle MKM'deki kahvaltı programında bir araya geldi.

Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2019 Cumartesi

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ta görev yapan öğretmen ve okul aile birliklerini oluşturan velilerle, MKM’de gerçekleşen kahvaltı programında bir araya geldi. Etkinlikte eğitim ve öğretimin önemine değinen Başkan Akpolat, 2019 yılında Beşiktaş’ta bulunan devlet okullarında yapılan çalışmalar hakkında da öğretmenlere bilgi verdi.

Eğitim ve öğretim alanında yapılan çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ta görev yapan öğretmenler ve okul aile birliği başkanı velilerle Mustafa Kemal Merkezi’ndeki kahvaltı programında bir araya geldi. Öğretmen ve velilerin masalarını tek tek dolaşan Başkan Akpolat, herkesle yakından ilgilendi. Daha sonra 45 okulda tamamlanan çalışmalardan bahsederek Beşiktaş’ın eğitim alanında yaptığı ve yapacağı projeleri anlattı.

Başkan Akpolat: "Eğitim alanında ciddi bir ağ oluşturuyoruz"


"Bugün buraya geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine başlayan Başkan Akpolat şöyle konuştu: "Bugün sizleri buraya siyaset yapmak için değil okullarımızla, eğitimle ilgili ne yapabiliriz gibi konularda fikir alışverişinde bulunmak üzere davet ettik. Ülkemizin geçtiği durumlar belli. Ekonomik bir sıkıntı içinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine bizler de yerel yönetimler olarak üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Bu yüzden okullarda birebir öğrencilerle muhatap olan ve ihtiyaç sahipleri aileleri gören, onların nelere ihtiyacı olduğunu gören sizlersiniz. Biz de bu sosyal yardımların daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyoruz. Yeni yıldan sonra hem burslara hem de sosyal yardımlara başlayacağız. Biz Beşiktaş Akademi’yi kurduk. Burada ortaokul ve liseye ücretsiz olarak hazırlık kurslarına başladık ve ciddi bir öğrenci kaydı var. Çocuk Bilim Merkezimiz var; bu merkezle okullarımız çalışmalar gerçekleştiriyor. Orada da eksikler var ve daha kapsamlı hizmete açılacak. Devlet okulunda okuyan çocukların spor yapacağı alanlar yok ve İBB’ye ait bir spor salonu Beşiktaş Belediyesi’ne tahsis edilecek ve çocuklarımız ücretsiz olarak spor yapabilecekler. Akatlar’da bulunan No 1903 Tesisleri’nde bulunan spor salonunu da devlet okulunda okuyan çocuklarımıza açacağız. Bir kütüphane hazırladık ve şubatın ilk haftasında açılışını yapacağız. Aynı zamanda öğrenci çalışma merkezimizde bir yemekhanemiz var burada 24 saat ücretsiz olarak yemek ihtiyaçlarını giderebilecekler. Biz eğitim alanında çok ciddi bir ağ oluşturuyoruz."

Başkan Akpolat ayrıca sosyal medya hesabından da öğretmenler buluşmasıyla ilgili paylaşımda bulunarak şu ifadeleri kullandı: "Beşiktaşımızdaki okul aile birlikleri, velilerimiz ve çocuklarımızın geleceğini şekillendiren öğretmenlerimiz ile buluştuk. Geçtiğimiz aylarda tüm devlet okullarımızın ihtiyaçlarını el birliği ile tamamladık. Çocuklarımızın eğitim standartlarını iyileştirmeye devam edeceğiz."

Foto Galeri


Yeni Haberler