Beşiktaş Çocuk Korosu Büyüledi!

Beşiktaş Çocuk Korosu Büyüledi!

Beşiktaş Çocuk Korosu, etkileşimli bir konser ile sezona merhaba dedi…

Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2019 Cuma

Beşiktaş Çocuk Korosu, dinleyicilerin de eşlik edebildiği sezonun ilk interaktif konserini Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi'nde verdi. Konsere katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da dinleyicilerle birlikte bu eşsiz deneyime ortak oldu.

Beşiktaş Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Beşiktaş Çocuk Korosu, 65 kişilik kadrosu ile sezonun ilk konserini verdi. Farklı dilde 15 şarkının yer aldığı konserde birbirinden yetenekli çocuklar muhteşem bir performans sergiledi. Korist Pelin Öner’in seslendirdiği Tebessüm adlı parça salondan büyük alkış aldı.

Renkli görüntülere sahne olan konserde dinleyiciler, bazen şarkılara eşlik ederek tempo tuttu, bazen de koreografiye dahil olarak orkestranın bir parçası haline geldi. Şef Güneş Kaya’nın koroya solist seçimlerinin nasıl yapıldığını göstermek için gerçekleştirdiği kulak testi ise salonda eğlenceli dakikalar yaşanmasına neden oldu. Ortaya koyduğu performansla dinleyicileri büyüleyen Beşiktaş Çocuk Korosu, Cemal Reşit Rey’in Lüküs Hayat eseriyle konseri sona erdirdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'ın da orkestraya dahil olduğu bu performans, dinleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Seyirciye unutulmaz bir gece yaşatan koroyu Şef Güneş Kaya yönetirken Simten Deniz Şenocak da piyano eşliklerini yaptı.

Koronun uluslararası boyuttaki yarışmalara katılımını sağlamak için Beşiktaş Belediyesi olarak bütün imkanları seferber edeceğini söyleyen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Yaklaşık bir yıldır çok yoğun bir süreci geçiriyoruz, çok çalışıyoruz, çok yoruluyoruz. Ama şunu ifade edeyim; bugün o bir senelik yorgunluğun tamamını üzerimizden attık. İnanılmaz bir motivasyon, inanılmaz bir mutluluk. Çok teşekkür etmek gerekiyor. Hem yabancı dillerde şarkılar söyledikleri için hem de çok sesli şarkılar söyledikleri için… Ben de birazcık anlarım bunu yapmak çok da kolay değildir. Çok başarılı bir koro; inşallah bu koroyu çok önemli yerlere taşıyacağız. Onlar bizim umudumuz. Bu umudumuzu diri tutacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bugün bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Şef Güneş Kaya, çocuklarla interaktif bir konser düzenlemiş olmaktan dolayı çok mutlu olduğu belirtti. Konserin ardından duygularını ifade eden solist Kuzey, “Çok güzel bir koro. Bu koroda çok eğleniyoruz.” derken annesi de, “Başkanımız bizi bu ilk gecemizde yalnız bırakmadı, bize destek verdi kendisine çok ederiz, çok mutluyuz” dedi.

Konser sonrası yaşanan orman yangınlarına ve ağaçlandırmanın önemine de dikkat çeken Başkan Akpolat, Tema Vakfı aracılığıyla Şef Güneş Kaya ve Piyanist Simten Deniz Şenocak'a kendileri adına İzmir’de dikilen fidan belgelerini takdim etti.

Foto Galeri


Yeni Haberler