Avrupa Dayanışma Programı Projesi Katılımcıları Belirlendi!

Avrupa Dayanışma Programı Projesi Katılımcıları Belirlendi!

Beşiktaş Belediyesi, Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Projesi katılımcılarını kura çekimiyle belirledi…

Eklenme Tarihi: 02 Ocak 2020 Perşembe

Beşiktaş Belediyesi, "Beşiktaş’ın Gençleri Avrupa’da 6" isimli ESC projesinin gönüllülerini belirlemek için geçtiğimiz ay besiktas.bel.tr adresi üzerinden bir duyuru yayınladı. Başvuru yapan gençler arasından projeye katılım sağlayacak olan 4 kişi kura yoluyla belirlendi.

Avrupa Dayanışma Programı (ESC)
T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın Erasmus+ Programı çerçevesinde yürütülen Avrupa Dayanışma Programı (ESC), gençlere uluslararası faaliyetlere katılma ve yurt dışında deneyim kazanma şansı sağlayan en büyük fırsatlardan birisidir. Beşiktaş Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ESC projeleri kapsamında, 18 - 30 yaş aralığındaki gençler arasından belirlenen toplam 4 kişi, Portekiz’in Portimao şehrinde çeşitli kültürel projelerde 1 ay (30 gün) boyunca gönüllü olarak gençlik faaliyetlerinde yer alacak. Proje kapsamında gençlerin vize, yol, konaklama, yeme-içme, sağlık sigortası ve cep harçlığı gibi giderleri ise Avrupa Birliği tarafından karşılanacak.

Kura çekilişini gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat şöyle konuştu:
"Bugün burada Avrupa Birliği’nden hibe aldığımız 6. Avrupa Dayanışma Programı projemizin gönüllülerini belirlemek için bulunuyoruz. Projemize başvuran gençlerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bu projemizle 4 gencimizi Portekiz’de gönüllü faaliyetlerde yer almaları için belirleyeceğiz. Fırsat eşitliği ve şeffaflık ilkesi gereğince hepinizin huzurunda bu gönüllüleri kura ile belirlemek istiyorum. Tüm gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, sevgilerimi iletiyorum."

02 Mart 2020 - 31 Mart 2020 tarihleri arasında Portekiz’in Portimao şehrinde gençlik faaliyetlerinde yer almaya hak kazanan başvuru sahipleri çekiliş sırasına göre aşağıdaki gibidir.

1- Ayşe İrem İncirci
2-
Gamze Akıncı
3-
Yunus Akçay
4-
Akman Gürses

Tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

Beşiktaş Belediyesi, 01 Nisan 2020 - 30 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek Avrupa Dayanışma Programı (ESC) projesi için gönüllülerini aramaya devam ediyor. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

Gelecek dönem projelerimiz için Beşiktaş Belediyesi web sitesi üzerinden yapılacak olan duyuruları takip edebilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi için:
Beşiktaş Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü
Tel: 0212 319 42 42 / 4258
E-posta: foreignaffairs@besiktas.bel.tr

Yeni Haberler