Beşiktaş’ta Karne Heyecanı!

Beşiktaş’ta Karne Heyecanı!

Başkan Rıza Akpolat, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu…

Eklenme Tarihi: 17 Ocak 2020 Cuma

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Lütfi Banat İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Başkan Rıza Akpolat, miniklere ara tatili verimli geçirmeleri tavsiyesinde bulunarak Dünya Çocuk Edebiyatı’nın önde gelen eserlerinden oluşan bir kitap seti hediye etti.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının ilk yarısı bugün tamamlanırken ülkemizde bütün öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Beşiktaş’ta da Lütfi Banat İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi.

Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman da düzenlenen törene katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Sunuculuğunu minik ilkokul öğrencilerinin yaptığı törende Lütfi Banat İlkokulu öğrencileri korosu sömestir tatiline özel en güzel şarkılarını seslendirdi. Öğrencilerin halk oyunu gösterisi de düzenlediği program, katılımcılardan büyük beğeni topladı. Başkan Rıza Akpolat, tören sonrası tek tek sınıfları gezerek öğrencilere yarıyıl tatilini verimli geçirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunarak Dünya Çocuk Edebiyatı’nın önemli eserlerinden oluşan bir kitap seti hediye etti.

Başkan Rıza Akpolat: "Tüm öğrencilerimizi Sömestir Çocuk Festivalimize bekliyoruz"
Törende konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, "Bir tatil dönemi başlıyor. Öğrencilerimiz inşallah bu tatil döneminde önce dinlenecekler, sonra eğlenecekler. Ama en önemlisi bu tatil döneminde kitap okumayı unutmayacaklar. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak bir dünya klasikleri serisi hazırladık. Öğrencilerimize onları vereceğiz. Onun dışında 25-28 Ocak tarihleri arasında Akatlar Kültür Merkezi’nde bir ‘Sömestir Çocuk Festivali’ hazırladık. Orada sinema filmleri, çocuk oyunları ve tiyatro gösterileri olacak. Bunun yanı sıra bilim okulları, bilim atölyeleri olacak. Oraya da bütün velilerimizi ve öğrencilerimizi bekliyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Foto Galeri


Yeni Haberler