Beşiktaş'ta Hayvanlar için Hayvanseverlere Eğitim Verildi!

Beşiktaş'ta Hayvanlar için Hayvanseverlere Eğitim Verildi!

"Hayvan Dostlarımıza İlk Yardım Eğitim Semineri"

Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2020 Cumartesi

Beşiktaş Belediyesi, hayvanlara uygulanabilecek ilk yardım teknikleri, kedi ve köpeklerde beslenme eğitimi ve hayvanları korumaya yönelik güncel yönetmeliklerle ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı bir seminer düzenledi. Zübeyde Ana Külür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen seminere hayvanseverler yoğun ilgi gösterdi.

Beşiktaşlı hayvanseverler için, can dostlarımızın beslenmesi ve acil durumlarda uygulanacak ilk yardım teknikleri konusunda bir eğitim semineri düzenlendi. Seminere Beşiktaş Belediyesi Sağlık İşleri ve Veteriner İşleri Müdürü Yadigar Baylan ve aynı zamanda eğitimi veren belediyemizin uzman veteriner hekimleri katıldı. Hayvanseverlerin büyük ilgi gösterdiği seminerde yapılan uygulamalı eğitim sonucu renkli görüntüler ortaya çıktı.

"Önce Hayvanseverleri Eğitmek Gerekiyor"

Beşikteş Belediyesi Veteriner Hekimi Tolga Akyıldız, seminerde ilk yardım konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Hayvanseverlerin eğitilmesiyle, hayvanlara büyük katkı sağlanacağını belirten Akyıldız, “Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri olarak eğitimlere çok önem veriyoruz. Özellikle hayvanseverlerin eğitimlerine önem veriyoruz. Çünkü hayvanseverleri eğittiğimiz zaman, bizlerden daha fazla hayvanlarla iç içe oldukları için acil müdahale ve beslenme gibi konularda hayvanların hayatını doğrudan etkileyecek düzeyde bilgilendirildiklerinde onların hayat kalitesini de artırabilirler. Acil müdahale ve hayvanların beslenmesiyle ilgili eğitimler veriyoruz. Bir sloganımız da var; ‘Acil müdahale hayat kurtarır, beslenme yaşatır’. Beşiktaş Belediyesi olarak bu konudaki çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

"Seminer Son Derece Yararlı"

Seminere katılan hayvansever Pınar Güventürk, seminerin çok faydalı olduğunu belirterek “Böyle bir girişimin olmasından dolayı son derece memnunuz. Çok güzel bir girişim ve son derece faydalıydı. Ben de yıllardır kedi, köpek besliyorum ve çok şey öğrendim. Son derece yararlı. Bu seminerlerin devamının gelmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Foto Galeri


Yeni Haberler