Yardım Tırları Beşiktaş’tan Elazığ’a Yola Çıktı!

Yardım Tırları Beşiktaş’tan Elazığ’a Yola Çıktı!

Beşiktaş, deprem bölgesi için tek yürek oldu...

Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2020 Cuma

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrasında Beşiktaş Belediyesi tarafından başlatılan yardım seferberliği halkta büyük karşılık buldu. Toplanan malzemeler tırlarla depremzedeler için yola çıktı.

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrasında birçok belediye yardım seferberliği başlattı. Beşiktaş Belediyesi de deprem bölgesinin yaralarını sarabilmek için harekete geçerek Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın öncülüğünde yardım kampanyası başlattı. Kısa sürede binlerce vatandaş, ihtiyaç sahipleri için uyku tulumu, mont, çocuk bezi, kağıt havlu, ıslak mendil, battaniye, çadır, kışlık yetişkin ve çocuk ayakkabısı başta olmak üzere birçok gerekli malzemeyi depremzedeler için belediye binasına getirdi. 25 Ocak Cumartesi günü başlayan ve 28 Ocak Salı gününe kadar devam eden yardım seferberliğinde on binlerce malzeme toplandı. Malzemeler, Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nda koli haline getirilerek tırlara yüklendi. Karanfilköy Garajından deprem bölgesine hareket eden yardım tırlarını Başkan Rıza Akpolat yolcu etti. Depremden etkilenen herkes için geçmiş olsun dileklerini ileten Akpolat, hepimizin birinci gündemi deprem diyerek sözlerine şöyle devam etti:

‘’Afet bölgesine gittim. Orada arkadaşlarımızla beraber hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu hem de diğer belediye başkanlarımızla incelemelerde bulunduk. Gerçekten de eksiklerimizin olduğu belli. Çok büyük bir deprem ve yüzeyde gerçekleşmesine rağmen önemli bir yıkıma yol açmamış. Bu bizim en büyük tesellimiz. Ama daha yıkıcı bir deprem olduğunda bununla nasıl mücadele edeceğimiz noktasında eksiklerimizin olduğu belli. Devleti yöneten bütün kurumların ve kişilerin bu konuda aynı hassasiyetle davranması gerekir. Doğal afetler, depremler siyaset üstü konulardır. Siyasete alet edilmemelidir ve bir an önce çözüm gerektirir. Burada Beşiktaşımızda yapı stoğumuz çok eski. Bütün mahallelerin ortak problemi deprem. Hepimizin birinci gündemi deprem. Bununla ilgili hazırladığımız kentsel dönüşüm projelerinin İBB Meclisi’nde ve ilgili bakanlıkça onaylanması gerekir.’’

Foto Galeri


Yeni Haberler