Miniklere Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitimi!

Miniklere Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitimi!

Beşiktaş Belediyesi, miniklere Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitimi verdi…

Eklenme Tarihi: 07 Şubat 2020 Cuma

Beşiktaş Belediyesi, ilkokul öğrencilerine yönelik "Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitimi" düzenledi. Ulus MEF okulunda gerçekleşen eğitime; ÇEVKO Vakfı, DEHA Biodizel, TAP Derneği ve AJ International gibi çevre konusunda duyarlı sivil toplum kuruluşları katıldı.

Çevresel atıklar konusunda öncü STK temsilcileri, daha temiz bir çevre için neler yapılması gerektiğini anlattı; ambalaj atığı, atık yağlar, atık piller ve tekstil atıkları gibi konularda minikleri bilgilendirdi.

Eğitim programına katılan Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Azem Dursun da yaptığı konuşmada MEF okullarının çevre konusunda gösterdiği duyarlılığa teşekkür etti ve şunları söyledi: "Öncelikle Beşiktaş Belediye Başkanımız Rıza Akpolat’ın sevgi ve selamlarını iletiyorum. Sizler şu anda kendi geleceğinize sahip çıkma konusunda bir fidanın can suyu, denizdeki bir canlının kahramanı, biz yetişkinlerin de örnek alacağı insanlar olmanız gerekiyor. Bu belki de ağır bir sorumluluk… Biz de bu ağır sorumluluğa siz kendi geleceğinize sahip çıkarken elimizden geldiğinde yardımcı olmaya çalışacağız. Ama gelecek sizin..."

ÇEVKO Vakfı adına konuşma yapan Murat İnanç ise öğrencilere geri dönüşümün aşamalarını anlatırken ambalaj atıkları konusunda bilgi verdi. Murat İnanç, kullanıldıktan sonra her şeyin çöp olmadığını vurguladı. Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitimi, öğrencilerin konuşmacılara hediye takdim etmesinin ardından sona erdi.

Foto Galeri


Yeni Haberler