Beşiktaş’ta Sevgililer için Binlerce Kırmızı Gül Dağıtıldı!

Beşiktaş’ta Sevgililer için Binlerce Kırmızı Gül Dağıtıldı!

14 Şubat Sevgililer Günü’nde kutlamaların adresi Beşiktaş Barbaros Meydanı oldu.

Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2020 Cuma

Beşiktaş Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü birbirinden farklı içeriklerle kutladı. Barbaros Meydanı süslendi, çiftlere binlerce kırmızı gül dağıtıldı…

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Kuruçeşme’de bir restoranda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı Etiler Yaşam Evi’nden; evliliklerinde kırk yılı aşmış çiftlerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

14 Şubat kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün organizasyonuyla Barbaros Meydanı’nda sevgi dolu bir alan kuruldu. Gün boyunca çiftleri, Barbaros Meydanı’nda sekiz metre uzunluğundaki "Aşk Yolu" karşıladı. Sevgililer, yine belediyemiz tarafından oluşturulan alanlara Sevgililer Günü'ne yönelik dileklerini yazdı, fotoğraf panosunda aşklarını resmetti. Beşiktaş’ta yaşamış şairlerin dizelerinden oluşan kalp figürleri de Barbaros Meydanı’nı süsledi. Yolu Beşiktaş'tan geçen tüm vatandaşlarımıza gün boyu sevgililer gününe özel kırmızı gül dağıtıldı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise eşi Derya Akpolat ile katıldığı öğle yemeğinde evliliklerinde kırk yılı aşmış çiftlerle bir araya geldi.

Beşiktaş’ta aşk başkadır diyen Başkan Rıza Akpolat şu ifadeleri kullandı: "Bugün Sevgililer Günü. Aslında Antik Çağ'dan kalma Romalıların bir geleneği… Bugünlere kadar da değişik vesilelerle aktarılmış. Senede bir gün de olsa bugünü hatırlamak aslında sevgililer anlamında değil ama Sevgi Günü olarak kabul etmek, varsa dargınlıkların ve küskünlüklerin giderildiği, insanların birbirine sarıldığı, sevgiyle baktığı bir günü hep beraber yaşıyoruz. Beşiktaş’ta aşk başkadır. Hep denir ve efsanelere de konu olmuştur. Bu geleneğini devam ettirir. Bugün de hem aşıklar yokuşunda bir programımız oldu. Binlerce insanın fotoğraf çektirdiğini gördük. İnsanların sıkça bulunduğu yerlerde çiçekler dağıtıldı. Bugün eşimle birlikte Etiler Yaşam Evi’ndeki evliliklerinde en az kırk yılı doldurmuş, bu konuda çok iyi örnek olabilecek nitelikte vatandaşlarımızla beraberiz. Beraberce sevgiyi paylaşıyoruz."

Foto Galeri


Yeni Haberler