Beşiktaş'ta Teknoloji ve Yaşlıların Yaşam Kalitesi Paneli

Beşiktaş'ta Teknoloji ve Yaşlıların Yaşam Kalitesi Paneli

Teknoloji ve Yaşlıların Yaşam Kalitesi Paneli, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti…

Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2020 Salı

65+ Yaşlı Hakları Derneği ve Çanakkale Troya Çevre Derneği tarafından düzenlenen Teknoloji ve Yaşlıların Yaşam Kalitesi Paneli, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Yurt içi ve yurt dışından uzman konuşmacıların katıldığı panelde; teknolojinin yaşlıların yaşam kalitesi üzerine etkileri konuşuldu.

İstanbul’da yaşlı nüfusun en yoğun yaşadığı ilçelerden biri olan Beşiktaş’ta anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Belediyemiz ev sahipliğinde gerçekleşen Teknoloji ve Yaşlıların Yaşam Kalitesi Paneli kapsamında her alanda hızla gelişen akıllı teknolojilerin, yaşlıların hayat kalitesine yansımaları, yaşlı kuşak ile akıllı teknolojiler arasındaki dijital uçurumun nasıl kapatılabileceği gibi konular konuşuldu ve örnek uygulamalar paylaşıldı. Panele, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Seyhun Şahin, Çanakkale Troya Çevre Derneği Başkanı Oral Kaya, 65 + Yaşlı Hakları Derneği Başkanı Dr. Gülüstü Salur ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Finlandiya, İsveç, Avusturya, Polonya ve Türkiye'den panele katılan uzman konuşmacılar, teknolojik gelişmelerin yaşlıların yaşam kalitesine olan katkılarını ve bu alanda Avrupa’da gerçekleştirilen örnek uygulamaları paylaştı.

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Seyhun Şahin, sözlerine Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın selamlarını ileterek başladı ve şunları söyledi: "Teknolojinin doğru kullanılması gündelik hayatımızı kolaylaştırmak adına gerçekten çok önemli bir unsur. İleri yaştaki vatandaşlarımızın teknolojiyi iyi takip etmesi onların hayatına pek çok katkı sağlayacaktır. Beşiktaş Belediyesi olarak yaşlılarımızın teknoloji kullanımını sonuna kadar destekliyoruz. Aynı zamanda yaşlı nüfusumuzun yoğun olduğu ilçemizde böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan da gurur duyuyoruz."

Foto Galeri


Yeni Haberler