Beşiktaş 8 Mart’a Güçlü Kadınlarıyla Hazırlanıyor!

Beşiktaş 8 Mart’a Güçlü Kadınlarıyla Hazırlanıyor!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun...

Eklenme Tarihi: 04 Mart 2020 Çarşamba

Beşiktaş Belediyesi, cadde ve sokaklarına astığı "Beşiktaş'ın Gücü Özgür Kadınları" görselleriyle eşit bir gelecek için mücadele eden kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor…

Beşiktaş'ın işlek yerlerinde ve meydanlarında kadınlara seslenen belediyemiz aynı zamanda anlamlı bir sergi çalışmasıyla 8 Mart'a hazırlandı. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz ve UN Women (Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak “Nesiller Boyu Eşitlik” sergisi düzenliyor. Sergi, 8 - 12 Mart tarihleri arasında Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda ziyaret edilebilir.

Nesiller Boyu Eşitlik Sergisi Hakkında

2020 yılı, Pekin Deklarasyonu ve Eylem Platformu’nun kabul edilişinin 25’inci yıl dönümüdür ve küresel ölçekte toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konusunda bir kilometre taşıdır. Pekin+25 olarak adlandırılan 2020 yılında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında BM Kadın Birimi, Türkiye’nin toplumsal cinsiyet eşitliği yolculuğunu belgeleyen interaktif bir duvar sergisi oluşturuyor. Sergi, Türkiye’de kadın haklarının geçmişten bugüne yolculuğunu, kilometre taşlarını ve kazanımlarını ziyaretçilerle buluşturuyor.

Tarih: 8 -12 Mart 2020
Yer: Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı
Adres: Ortaköy Mahallesi, Muallim Naci Caddesi No:21A, Beşiktaş


Foto Galeri


Yeni Haberler