Beşiktaş Koronavirüs’e Karşı Önlemlerini Alıyor!

Beşiktaş Koronavirüs’e Karşı Önlemlerini Alıyor!

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs'e karşı acil eylem planı oluşturdu...

Eklenme Tarihi: 13 Mart 2020 Cuma

Beşiktaş Belediyesi, Türkiye’de tespit edilen Koronavirüs vakası sonrası ilçede yapılacak çalışmalar için acil eylem planı oluşturdu. Başkan Akpolat’ın yakın takibinde ilçedeki ortak yaşam alanlarında dezenfekte çalışmalarına hız verildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklanan ve Türkiye’de de tespit edilen Koronavirüs vakası sonrası Beşiktaş Belediyesi de acil eylem planı oluşturdu. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ilgili faaliyetleri yürüten başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle bir araya gelerek ilçede yapılması gereken çalışmalara hız verdi. Dezenfekte uygulamaları kapsamında şu ana kadar okullar, camiler, cemevi, kiliseler, belediyeye bağlı birimler, personel servisleri, taksi durakları, ilçe emniyet müdürlüğü karakolu, müzeler, kreşler başta olmak üzere ortak yaşam alanları ilaçlanarak dezenfekte edildi. Önümüzdeki günlerde de dezenfekte çalışmaları devam edecek.

Başkan Rıza Akpolat: “Bütün hazırlıklarımızı yaptık, halkımızın yanındayız”
Daha önce ‘Yeni Koronavirüs’e karşı vatandaşların bireysel olarak alabileceği tedbirlere yönelik bilgilendirici metinler paylaşan Başkan Rıza Akpolat, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek şu açıklamayı yaptı:

"Sevgili Beşiktaşlılar, ilçemizde vatandaşlarımızın sağlığı bizim birinci önceliğimiz. Dünyada Koronavirüs yaygınlaşmaya başladığı andan itibaren önlemlerimizi aldık, kriz masamızı oluşturduk ve ilçemizde bulunan okullarımızı, ibadethanelerimizi yani risk oluşturacak bütün alanları dezenfekte etmeye ve temizlemeye başladık. Bundan sonraki süreçte de bu çalışmalarımız ve farkındalık çalışmalarımız devam edecek. Çok kısa bir zaman içerisinde Beşiktaşımızda risk oluşturacak bütün alanları dezenfekte etmiş olacağız. Kaygılarınızı biliyoruz, kaygılarınızın farkındayız. Bütün vatandaşlarımızla el birliği içerisinde, dayanışma duygusuyla beraber bu krizi hep beraber aşacağız."

Çanakkale Gezisi Tedbir Amaçlı Ertelendi
Öte yandan Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü nedeniyle 14-15-16 Mart tarihlerinde Çanakkale’ye günübirlik gezi düzenleyecek olan belediyemiz, Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedbir amaçlı Çanakkale gezisini ileri bir tarihe erteleme kararı aldı.

Koronavirüs’e karşı dikkat edilmesi gerekenleri özetlediğimiz bilgilendirme dosyası ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruyu okumak için tıklayınız.

Beşiktaş'ta dezenfekte edilen alanları öğrenmek için tıklayınız.

Foto Galeri


Yeni Haberler