Başkan Rıza Akpolat’tan Mevkidaşlarına Çağrı

Başkan Rıza Akpolat’tan Mevkidaşlarına Çağrı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, tüm belediye başkanlarına “Hastane Kapasitelerini Korumak için Dijital Sistemlerinizi Kurun” çağrısında bulundu…

Eklenme Tarihi: 17 Mart 2020 Salı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Koronavirüs’ün ülkemizde de görülmeye başlamasının ardından alınacak önlemler hakkında mevkidaşlarına kritik bir çağrıda bulundu. Akpolat, bu süreçte hastanelerin kapasitesinin korunması gerektiğini belirterek tüm belediyelerin dijital sisteme geçmesi gerektiğini vurguladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ün ülkemizde de gün geçtikçe etkisini artırması nedeniyle hastanelere de talepler arttı. Bu taleplerin artması ve kapasitenin korunması amacıyla Beşiktaş Belediyesi de yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Online Tıbbi Danışma Hizmeti'yle Beşiktaş’ta yaşayan vatandaşlar evlerinden çıkmadan ve hastanelere gitmeden belediyemizin sistemi üzerinden doktorlara ulaşarak sorularına cevap alabiliyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak için dijital sistemlerin uygulamaya konulmasının çok önemli olduğunu ifade ederek belediye başkanı mevkidaşlarına çağrıda bulundu.

Akpolat: "Dijital Sağlık Sistemleri Tüm Belediyelerde Uygulanmalı"
Hastane hizmet kapasitelerinin olası Korona hastaları, ağır hastalar ve yaşlılar için korunması gerektiğini söyleyen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, "Biz Beşiktaş Belediyesi olarak Online Tıbbi Danışma Hizmeti veriyoruz. Hastalık belirtisi gösteren komşularımız internet üzerinden 7/24 doktorlarımıza danışabiliyorlar. Korona salgınıyla mücadele bir kapasite meselesi. Hastane kapasitelerini gerçek hastalar için korumamız kritik öneme sahip. Biz bu uygulamayı sağlık sisteminin üzerindeki olası yükü azaltmak için başlattık. Tüm belediyelere çağrı yapıyoruz... Lütfen siz de dijital sistemlerinizi kurun; ortak çabayla bu zor günleri aşalım" dedi.
 

Yeni Haberler