Beşiktaş'ta Evlenecek Çiftlerimize Duyuru

Beşiktaş'ta Evlenecek Çiftlerimize Duyuru

Koronavirüs ile mücadele ederken vatandaşlarımıza kolaylık sağlayan uygulamalar sunmaya devam ediyoruz...

Eklenme Tarihi: 19 Mart 2020 Perşembe

Koronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında;
  • Belediyemiz evlendirme dairesindeki tüm nikâhlar geçici süreliğine törensiz ve iki şahit eşliğinde kıyılacaktır.
  • Evlenecek çiftlerin nikâhlarını ileriki bir tarihe ertelemeleri tavsiye edilmektedir. Nikâhların ertelenmesi durumunda belediyemizce çiftlerimize her türlü kolaylık sağlanacaktır.
  • Yeni nikâh başvurularında Mayıs ayından önceki bir tarihe nikâh günü verilemeyecektir. Bu tarih ulusal düzeyde alınacak tedbirlere göre yeniden güncellenebilecektir.
  • Yeni nikâh başvurusu yapacak çiftlerimizin başvurularını Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve belediyemiz web sitesinden kolayca ulaşabilecek "Online Nikâh Başvuru Uygulaması" üzerinden yapmaları tavsiye edilmektedir.
  • Son 15 gün içinde yurt dışı ziyareti gerçekleştirmiş olan çiftlerimize geçici süre ile nikâh günü verilemeyecektir.
Koronavirüs ile mücadele ederken vatandaşlarımıza kolaylık sağlayan uygulamalar sunmaya devam ediyoruz. Bunlardan birisi de online nikâh başvuru hizmeti...

e-Nikâh hizmetiyle yeni evlenecek çiftlerin
başvuru yoğunluğu ve sıra bekleme sorunu ortadan kalkıyor...

Beşiktaş, nüfus sayısına oranla en fazla nikâh başvurusu yapılan ilçelerin başında geliyor. İstanbul’un hemen hemen her ilçesinden ve hatta il dışından gelecek olan vatandaşlara nikâh başvurularında kolaylık sağlamayı hedefleyen Belediyemiz, evlenmek isteyen çiftlerin nikâh başvurularını web sitesi üzerinden online olarak alıyor. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan bu uygulama ile çiftlere evlenme için gerekli belgelerini uygulamaya yüklemek suretiyle bizzat yapmaları gereken başvurularını çok kısa bir süre içerisinde yapma imkânı sunuluyor. Online Nikâh Başvurusu (e-Nikâh) adı verilen bu uygulama vatandaşlara nikâh günü-saati ve nikâh yerine göre ödemesi gereken ücreti öğrenip ödeme olanağı veriyor. Çiftlerin evlerinden çıkarak saatlerini ve hatta günlerinin tamamını ayırması gereken başvuru işlemlerini çok kısa bir süre içerisinde yapabildikleri, süreci online şekilde takip edebildikleri bu uygulamanın ulusal düzeyde sağlık tedbirlerinin alındığı bugünlerde diğer belediyelere de örnek olacağı düşünülüyor.

Detaylar için tıklayınız.

e-Nikâh İşlemleri

Yeni Haberler