Beşiktaş Sokakta Yaşayan Can Dostlarını Unutmadı!

Beşiktaş Sokakta Yaşayan Can Dostlarını Unutmadı!

Beşiktaş Belediyesi, sokaktaki can dostlarımızın yanında...

Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2021 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama ve su dağıtımına başladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da mama dağıtan ekiplere eşlik ederek Azerbaycan Dostluk Parkı'nda can dostlarını besledi.

Koronavirüs tüm dünyada yayılmaya devam ederken salgın sadece insanların yaşamını değil sokak hayvanlarının hayatını da olumsuz etkiledi. Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle restoran, kafeterya ve benzeri yerlerin kapanması, vatandaşların da "Evde Kal" çağrılarına uyması nedeniyle sokakta yaşayan canlıların yiyecek bulması zorlaştı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de bu doğrultuda harekete geçerek Etiler, Konaklar, Ulus ve Bebek mahalleleri başta olmak üzere ilçenin birçok noktasına can dostlarımız için mama bıraktı. Aynı zamanda muhtarlıklar ve parklarda bulunan mama kaplarına da sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmamaları için mama, yem ve su takviyesi yapıldı. 

5 MOBİVET Sokak Hayvanları Ambulansı aracı, 5 veteriner hekim, 4 veteriner teknikeri ve 2 veteriner teknisyeninden oluşan kadromuz bu güne kadar 26.500’ün üzerinde yaralı veya hasta hayvan ihbarını değerlendirdi. Ekiplerimiz 20 binin üzerinde can dostumuzun yardımına koşarken onlara daha iyi hizmet sunmak üzere çalışma saatleri 09.00-17.00’den 09.00-21.00’e kadar uzatıldı.

Başkan Akpolat: "Bu zor günlerde can dostlarımızı unutmuyoruz."

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da ekiplerin çalışmalarına katılarak sokak hayvanları için Azerbaycan Dostluk Parkı’nda mama dağıttı. Ekiplerin özverili bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Başkan Rıza Akpolat sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu zor günlerde sokakta yaşayan canlılarımızı da can dostlarımızı da unutmuyoruz. İşletmelerin beslediği sokak canlılarımız vardı. Koranavirüs nedeniyle işletmeler kapandığı için sokaktaki canlılarımızın beslenme sorunu oluştu. Biz de bu durumda mümkün olduğu ölçüde hem sağlıklarına hem de beslenmelerine dikkat etmek zorundayız. Beşiktaş’ta yaşayan tüm canlılar bize emanet. Dolayısıyla bu sorumluluğumuzun da bilincinde olarak hem kedi hem de köpeklerimize mamalar hazırladık. Parklarımıza onları bırakıyoruz ve onların bu zor koşullarda beslenmelerini sağlıyoruz. Bizim veterinerlik çalışma saatlerimiz 17.00’ye kadardı. Onu 21.00’e çıkarttık. Takviye personel ilave ettik. Acil Hayvan Ambulansımızı hizmete koyduk. Dolayısıyla Beşiktaş’ta yaşayan canlılarımıza daha iyi ve daha hızlı hizmet verebilmek adına bu çalışmalarımızı yaptık. Bu hastalıkla mücadele ettiğimiz bu zor günlerde de yine aynı şekilde bu sokakta yaşayan canlılarımızı unutmadık. Tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber; Veterinerlik Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımızın büyük, özverili çalışmalarıyla beraber onların da yanında oluyoruz."Foto Galeri


Yeni Haberler